Tai Chi poćwiczysz także w parku #BEZPŁATNE

Przyjdź do Parku Zwierzynieckiego na letnie  bezpłatne zajęcia Tai Chi. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Parku Zwierzynieckim blisko Akcentu Zoo.

Akademia Taiji CHEN Białystok proponuje naukę wschodniej formy ćwiczeń  prozdrowotnych tai chi. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku o godz. 18:00  (aż do 31 sierpnia ) na trawie w Parku Zwierzynieckim. Chętni spotykają się w części nieopodal białostockiego Zoo.

Każdy może wziąć udział. Ćwiczenia są dostosowane do ćwiczących, by każdy mógł skorzystać.

Tai chi, wywodzące się z chińskich sztuk walki, to medytacja w ruchu, relaks, a równocześnie praca z ciałem poprawiająca stan zdrowia (usprawnienie mięśni, ścięgien i stawów, uzyskanie prawidłowej postawy, masaż organów wewnętrznych poprawiający ich funkcjonowanie), sylwetkę, kondycję fizyczną, koordynację, stabilność, koncentrację, równowagę psychiczną i emocjonalną.

Łagodne, harmonijne ruchy tego szczególnego stylu gimnastyki zwiększają siłę, elastyczność i równowagę. Celem ćwiczeń nie jest doskonalenie formy zewnętrznej ani osiąganie umiejętności samoobrony, lecz utrzymanie dobrego zdrowia, powrót organizmu do stanu młodzieńczej sprawności, przywrócenie harmonii ciała i umysłu.

Zapraszamy do wspólnych ćwiczeń zarówno osoby chcące tę sztukę poznać, jak i tych, którzy zetknęli się w przeszłości.