Top 10 pomysłów na prezenty świąteczne dla niej i dla niego


fot. pexels.com

Przełom grudnia i listopada to idealny moment na kupowanie świątecznych prezentów. Czekanie z tym na ostatni moment może zaowocować tylko wściekaniem się na tłumy w sklepach lub opóźnienia w dostawach kurierskich. Kiedy decyzja o terminie zakupów jest podjęta, pozostaje tylko pytanie: co kupić? Sprawdźcie nasze top 10 pomysłów na prezenty dla kobiet i mężczyzn!

 

Klasyka

Są rzeczy, które można kupić w ciemno i na 90% okażą się całkiem dobrym prezentem. Ale uwaga! Odradzamy obdarowywanie w ten sposób osób wymagających oraz tych najbliższych – dla nich warto się postarać. Tak zwana „klasyka” sprawdzi się w przypadku osób, co do których nie mamy pewności, z czego się ucieszą.

W przypadku kobiet do takich prezentów zaliczymy oczywiście kosmetyki (tu warto zwracać uwagę, by np. oznaczeniem „60+” na kremie nie urazić wrażliwej cioci). Warto z tej listy wyłączyć perfumy, bo zapachy to jednak bardzo indywidualna sprawa. Co jeszcze? Książka, kalendarz/terminarz lub prosta, klasyczna biżuteria.

Panowie powinni docenić takie dodatki jak rękawiczki czy szalik, a może nawet ucieszą się z przysłowiowych skarpet? Zwłaszcza jeśli będą dobrej jakości. Książki, płyty czy czasopisma to też niezły pomysł.

 

Coś śmiesznego

Osobom z dużym poczuciem humoru warto kupić coś „z jajem”. Dla panów nie musi to być od razu drapaczka do wiadomego miejsca, ale np. kubek termiczny lub koszulka z zabawnym napisem, śmieszny plakat lub grafika. Kobiety mogą docenić kapcie w ciekawym kształcie, humorystyczny poradnik lub jakiś ciekawy gadżet – np. wieszak na torebkę, mocowany na biurko.

W sieci można znaleźć mnóstwo sklepów z ciekawymi i śmiesznymi gadżetami prezentowymi. Wystarczy wrzucić zapytanie w wyszukiwarkę!

 

Coś smacznego

Jeśli nie coś śmiesznego, to może coś smacznego? Tu chyba nie trzeba robić rozróżnień ze względu na płeć. Zapewne i kobiety, i mężczyźni ucieszą się z czekoladek czy dobrego wina – oczywiście pod warunkiem, że spożywają takie rzeczy, a warto mieć taką pewność.

 

Handmade

A propos czekoladek – może warto zrobić jakieś słodycze samodzielnie i obdarować w ten sposób bliskich? Jeśli nie umiesz upiec pysznych ciasteczek, możesz zrobić jakąś ciekawą ozdobę świąteczną, domowy peeling lub coś uszyć. Moda na handmade nie mija, a własnoręcznie wykonane prezenty cieszą podwójnie. Jeśli nie masz zdolności manualnych i nie potrafisz samodzielnie niczego przygotować, zawsze można kupić taki handmadowy produkt. To też podwójna korzyść – radość dla obdarowanego i docenienie osoby, samodzielnie wytwarzającej takie rzeczy.

 

Coś szalonego

Tu wchodzimy w głębsze stosunki międzyludzkie. Trzeba kogoś dobrze znać, by zaryzykować z takim nietypowym prezentem. Mowa oczywiście o modnych ostatnio „prezentach marzeń”, czyli np. skokach na bangee, lotach balonem, dalekich wyprawach, biletach na koncert światowej gwiazdy czy nauce czegoś nietypowego. To dość kosztowne, no i wymaga bardzo dobrej znajomości preferencji obdarowywanej osoby.

 

Pasja

Prezenty związane z pasją łączą się trochę z wcześniejszym punktem, ale nie muszą być aż tak spektakularne. Osobie kochającej czytanie warto podarować książkę – to jasne. Melomanowi – płytę. Zbieraczowi – kolejną rzecz do kolekcji. Tylko czasem takie skupienie się na czyichś zainteresowaniach bywa zgubne – bo ileż razy można dostawać np. kubek z kotem?!

 

Marzenia

Wiesz, że ktoś o czymś marzy? Pomóż mu spełnić to marzenie! Brat chce się nauczyć gry na instrumencie – kup mu ten instrument. Mama czy ciocia chciałaby zrobić sobie makijaż permanentny, ale ją na to nie stać? Kup jej karnet do salonu kosmetycznego. Partner żałuje kasy na wymarzony zegarek? Uszczęśliw go nim! Bywa, że są to kosztowne rzeczy (właśnie dlatego pozostają często tylko w sferze marzeń!), ale przecież nie trzeba tego robić samodzielnie! Zorganizuj zrzutkę wśród najbliższych. Inni będą mieli z głowy zastanawianie się, co kupić, a osoba, dla której wymyślicie prezent, będzie szczęśliwsza z jednego wymarzonego podarunku niż z kilku innych.

 

Edukacja/rozwój

To świetny plan na prezent dla osób, którym zależy na samorozwoju. Kurs językowy, kurs tańca, nauka gotowania czy czegokolwiek innego, sesja coachingowa, specjalna sesja fotograficzna – to tylko kilka pomysłów, które mogą pomóc rozwinąć zasoby wewnętrzne osoby obdarowanej.

 

Coś praktycznego

Dwa ostatnie punty naszego zestawienia to ponownie zwrot w stronę znanych i lubianych prezentów, ale o tych też warto pamiętać. Nie każdy lubi praktyczne prezenty, ale jest wiele osób, które właśnie takie cenią sobie najbardziej – ważne, by wcześniej dowiedzieć się tego, do której grupy należy osoba, dla której chcemy kupić prezent.

W tej kategorii prezenty dla kobiet na pewno będą  oscylowały wokół wszelkich dodatków do domu, ale także urządzeń elektronicznych pomagających dbać o urodę, typu depilator. Panowie lubiący praktyczne rzeczy zapewne docenią drobną elektronikę, np. słuchawki, opaskę aktywności czy pendrive o dużej pojemności.

 

Zdrowie

Życząc sobie zdrowia przy świątecznym stole, można też go troszkę komuś podarować. Starsze panie mogą ucieszyć się z wszelkich suplementów diety, np. w postaci syropu lub dobrej jakości oleju, wspomagającego odporność (len, czarnuszka). Panom, zwłaszcza tym stroniącym od wizyt u lekarzy, warto podarować pakiet badań kontrolnych. Może nietypowy to prezent, ale ile może przynieść korzyści!

Na koniec warto wspomnieć o płatniczych kartach podarunkowych, które mieszczą się w wielu wymienionych kategoriach. Można je kupić i w sklepach odzieżowych, i w drogeriach, a także wielu punktach usługowych. Według nas to jednak ostateczność, chociaż często ratuje, kiedy nie mamy czasu zorganizować czegoś bardziej „od siebie”.