Transport z pomocą może wyruszyć do Lwowa

Transport humanitarny jest w gotowości. Może wyruszyć z Białegostoku do Lwowa w każdej chwili, jak tylko uda się zebrać potrzebne rzeczy i zapełnić samochody. Ma to być pomoc dla cywili przebywających w schronach oraz dla wojska. Lwów prosi o pilną pomoc.

W Centrum Aktywności Społecznej przy ulicy Św. Rocha 3 przez całą dobę przyjmowane są dary do tego transportu. Można przyjść o każdej porze dnia i nocy. Szczegółowa lista najbardziej potrzebnych produktów znajduje się na stronie cas.bialystok.pl. Są to nowe koce, śpiwory, środki opatrunkowe i medyczne oraz żywność długoterminowa.

– Zmuszeni do szukania bezpieczeństwa w schronach lwowianie nie mają często najpotrzebniejszych rzeczy dla siebie i swoich dzieci. Zwracamy się do mieszkańców Białegostoku z prośbą, aby pomogli nam zebrać jak najwięcej darów, które natychmiast pojadą do Lwowa. Im szybciej je zgromadzimy, tym szybciej transport wyruszy – zaapelował zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Białostoczanie już zaangażowali się w pomoc i od rana przynoszą najróżniejsze artykuły. Teraz zaczął liczyć się czas, bo mieszkańcy Lwowa proszą i czekają na pilną pomoc. Zwracamy się do wszystkich z apelem o mobilizację. Chcielibyśmy, aby transport wyruszył jak najszybciej.

Od przyszłego tygodnia dary będą zbierane także we wszystkich budynkach Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz we wszystkich szkołach podstawowych i średnich.

Anna Kowalska

za:bialystok.pl