Trendy w masażu

Kto z nas nie lubie odpowiednio zaplanowanej chwili relaksu? Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy każdy z nas pędzi i narażony jest na dodatkowe bodźce stresogenne. Dlatego coraz częściej decydujemy się na… masaż. Nie tylko ze względów leczniczych ale także jako formy chilloutu, chwili tylko dla siebie. 

Stąd też zawód ten staje się coraz bardziej popularny a specjaliści w jego zakresie poszukiwani. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów nie możemy zapomnieć o panujących i w tej dziedzinie trendach. Stąd też szkoły policealne uruchomiły dodatkowe szkolenia. Jeśli chcesz się przekonać jakie. Pozostań z nami do końca artykułu. 

Masaż bańką chińską 

Doceniony obecnie został bardzo, masaż bańką chińską. Stanowi on jedną z najbardziej polecanych i skutecznych metod antycellulitowych. Plusem jest możliwość korzystania z tej metody zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i domu.

Żeby jednak poprawnie wykonywać taki zabieg należy przynajmniej raz udać się na odpowiednie szkolenie lub odbyć kurs. Ponieważ jak w wypadku każdej ingerencji na ciało możemy i bańką chińską, nieświadomie zrobić sobie krzywdę. 

Zassanie skóry bańką wywołuje podciśnienie, które stopniowo będzie redukowało celulit. Ważne jest jednak regularne wykonywanie tego zabiegu oraz stosowanie się do późniejszych zaleceń. 

Dlatego poszerzony został ten kierunek o możliwość szkoleń z baniek chińskich i tej techniki masażu. 

Gorące kamienie

Tym samym przejść możemy płynnie o jeszcze bardziej gorący temat czyli kamienie. Gorące kamienie bazaltowe, które długo utrzymują stałą temperaturę a tym samym wolno stygną używane są do masażu wybranych partii ciała. Sprawdza się szczególnie w przypadku: 

 • nadwagi i otyłości,
 • występowania nerwic psychogennych,
 • chorób reumatycznych,
 • stanów pourazowych,
 • niektórych schorzeń neurologicznych,
 • zaparć,
 • rekonwalescencji po przebytej chorobie

Najczęściej poddawane są masażowi plecy oraz twarz. I tutaj zdecydowanie niezbędna jest odpowiednia technika i ocena chociażby temperatury kamieni by pacjent wyszedł zadowolony a nie poparzony. Dlatego dla bezpieczeństwa siebie i innych nie podejmujecie się tego samodzielnie bądź na podstawie filmików z YouTube. 

Jednak nie obawiajcie się zabieg jest jak najbardziej bezpieczny tylko musi przeprowadzony w odpowiedni sposób i odpowiednich sterylnych warunkach. 

Taping

I ostatecznie dochodzimy wspólnie do króla, według ostatnich statystyk czyli tapingu. To metoda w której główną rolę odgrywają plastry. Polega ona na oklejeniu obolałych miejsc sztywnymi plastrami. Macie jaki w przypadku bandaża, do wyboru plastry elastyczne i nieelastyczne. 

Jednak to który sprawdzi się w przypadku Waszego schorzenia oraz w jaki sposób powinien być naklejony musi wykonać profesjonalista. Na przykład fizjoterapeuta lub osoba, która odbyła adekwatne kursy na przykład w szkole policealnej w Warszawie ( ofertę szkoły znajdziesz na stronie https://policealna.gowork.eu ).

Metoda ta jest nieinwazyjna a posiada wiele zalet takich jak:

 • usprawnienie mikrokrążenia
 • aktywacja ścięgien
 • zmniejszenie stanów zapalnych
 • redukcja zaczerwienień oraz siniaków
 • zwiększenie zakresu wykonywania ruchów
 • zmniejszenie bólu 

Nie pozostaje Wam masażystom, fizjoterapeutom nic innego jak rozwinąć skrzydła i poszerzyć swoją ofertę o te formy relaksu. Dlatego przemyślcie kursy i zgłoście się póki trwa rekrutacja. 

Artykuł sponsorowany: GoWork.eu – szkoła policealna w Warszawie – https://policealna.gowork.eu