Trening crossfit dla początkujących – sprawdź co musisz wiedzieć przed pierwszym treningiem


Zdjęcie autorstwa Sabel Blanco z Pexels

Chcesz zacząć trenować crossfit? Sprawdź, co musisz wiedzieć przed pójściem na swój pierwszy trening!

Ćwiczenia i treningi crossfitu stają się coraz bardziej popularne w naszym kraju. Wśród naszego społeczeństwa wzrasta świadomość tego, że aby żyć długo i zdrowo powinniśmy więcej się ruszać oraz więcej ćwiczyć. Tutaj z pomocą przychodzą właśnie różnego rodzaju kluby crossfitowe, które oferują treningi tego sportu pod okiem wykształconych instruktorów.

Jest kilka istotnych kwestii, które warto znać jeszcze przed pójściem na pierwszy trening, w dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić najważniejsze kwestie związane z ćwiczeniem crossfitu. Jeśli jesteś początkującą osobą, która zamierza zmierzyć się z tym sportem, to świetnie trafiłeś!

Zapraszamy do lektury

Czy trening crossfitu jest dla ciebie?

Tak naprawdę trenować crossfit może każda osoba, bez względu na płeć, wiek czy poziom wytrenowania. W tej dyscyplinie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest wiele ćwiczeń, które dostosowane są do każdego poziomu wytrenowania. Jeśli jesteś osobą początkującą, która po długiej przerwie chce zadbać o swoje zdrowie, to crossfit będzie idealnym wyborem.

Dla osób, które nie miały styczności z crossfitem zalecamy aby pierwsze treningi były konsultowane z trenerem osobistym. Taka osoba wprowadzi nas w nowe dla nas ćwiczenia. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że nic nam się nie stanie. Bardzo często jest tak, że osoba przychodzi na trening crossfitu pierwszy raz i od razu zabiera się za najtrudniejsze ćwiczenia. Taka postawa kończy się najczęściej poważnymi kontuzjami. Pomoc trenera osobistego, szczególnie na początku naszej przygody z crossfitem będzie dla nas dużym ułatwieniem.

Podstawowe zasady treningu crossfit

Istnieje kilka podstawowych zasad, których musisz przestrzegać w treningu crossfitu. Dzięki temu trening będzie dla ciebie jednocześnie przyjemnością oraz będzie przynosił zamierzone efekty.

Najważniejsza jest rozgrzewka – crossfit jest bardzo kontuzjogenną dyscypliną sportową, dlatego dobrze przeprowadzona rozgrzewka to podstawa każdego treningu. Dzięki rozgrzewce ominą Cię podstawowe kontuzję, będziesz lepiej przygotowany do treningu głównego oraz będziesz osiągał dużo lepsze efekty, co z pewnością przełoży się na motywację do dalszych treningów.

Ćwicz z planem – dobrze ułożony plan ćwiczeń jest równie ważny co rozgrzewka. Plan pomoże nam dojść do postawionego przez nas celu. Jeśli jesteś początkujący, to warto zwrócić się o pomoc w ułożeniu dla nas planu do dobrego trenera crossfit. Dzięki wiedzy i doświadczeniu trener ułoży dla nas idealny plan ćwiczeń, co przełoży się na nasze osiągnięcia treningowe.

Pamiętaj o odpowiednim sprzęcie do crossfitu

Wysokiej jakości sprzęt do crossfitu do podstawa, jeśli chcesz na poważnie zająć się tą dyscypliną sportu. Warto zaopatrzyć się w dobrze dobrane buty do crossfitu oraz strój. Dodatkowo musimy zadbać o odpowiednią suplementację przed i po treningu. W sklepach z łatwością znajdziemy suplementy do crossfitu oraz inne akcesoria.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego poradnika zachęciliśmy wiele osób do uprawiania tak wspaniałego sportu jakim jest crossfit. Gdy raz spróbujesz tej dyscypliny sportu, już nigdy nie będziesz chciał jej zmieniać.

Źródło: RCF Performance Crossfit Sklep – https://rcfp.pl/