Trzy rozwijające hobby w które wciągniesz rodzinę


fot. Lisa Fotios, źródło Pexels

Jesteś zajętą kobietą, której dzień wypełnia praca i zarządzanie domowym ogniskiem, a później musisz jeszcze zadbać o rodzinę? Nie jesteś sama. Jeśli czujesz, że chciałabyś spędzić więcej czasu z najbliższymi, warto wybrać hobby, w które wciągniesz męża albo chłopaka, a nawet dzieci. Poniżej przedstawiamy przykłady takich hobby, które nie tylko pozwolą ci się dobrze zabawić, ale też spędzać więcej czasu z rodziną.

Twórzcie scrapbooking

To sztuka tworzenia albumów ze zdjęciami, która polega jednak znacznie więcej niż tylko na wkładaniu zdjęć w wyznaczone miejsca. To hobby polega na tworzeniu kolorowych ozdabianych albumów, różnymi technikami plastycznymi, w które wplatasz zdjęcia. Po albumie możesz pisać, wklejać dekoracyjne skrawki kolorowych papierów (stąd nazwa – scrap, czyli skrawek) albo naklejać kolorowe taśmy i kawałki tkanin. Techniki ozdabiania albumów ze zdjęciami są tak liczne, że każdy album będzie niepowtarzalny. Natomiast duży zakres metod ozdobniczych, od najprostszych, do całkiem skomplikowanych i artystycznych sprawi, że dobrze będą się przy tym bawić zarówno dzieci, jak i rodzice. Najcenniejsze jest w tym wspólne spędzanie czasu, które będzie spajać całą rodzinę.

Uprawiajcie sport

Nie jest prosto wciągnąć męża w sport, albo ruszyć go z kanapy. To samo dotyczy zresztą dzieci, które spędzają za dużo czasu przed smartfonem i mediami społecznościowymi. Każdemu przyda się trochę ruchu, a jednym z najlepszych sposobów aby się nieco rozruszać, jest zaangażowanie twojej rodziny w sport. W zależności od tego, jak jesteście sprawni fizycznie, warto zacząć od prostych ćwiczeń, takich jak gimnastyka przed telewizorem. Odpowiednie filmy instruktażowe łatwo znaleźć w serwisach takich jak Youtube. Jeśli natomiast twoja rodzina lubi grać na konsoli, istnieją różne gry fitnessowe, które wykorzystują akcesoria takie jak kamery czy joypady, aby rejestrować waszą aktywność fizyczną.

Poza tym, w sport można zaangażować się też bardziej profesjonalnie, zapisując dzieci na treningi piłkarskie, a męża na siłownie, albo na osiedlowe mecze drużyn futbolowych. Wreszcie, po udanym treningu warto się nagrodzić, na przykład wspólnie oglądając mecz, albo obstawiając zakłady sportowe. Dzięki bukmacherom internetowym nie musisz nawet iść do punktu stacjonarnego, aby to zrobić i wygodnie postawisz zakłady przez Internet. Wspólne oglądanie meczów piłkarskich, czy obstawianie wyników zakładów bukmacherskich online pozwoli spędzić wam ze sobą nieco czasu i odprężyć się po treningu.

Zagrajcie w gry planszowe

Gry planszowe rozwinęły się bardzo mocno od czasów prostych planszówek takich jak Monopol i każdy znajdzie w nich coś dla siebie. W zależności od waszych zainteresowań, czy wieku dzieci może zagrać w nieskomplikowane tak zwane euro gry o abstrakcyjnych zasadach, czy znacznie bardziej złożone planszówki na wiele tematów. A jeżeli nie lubicie rywalizować ze sobą, możecie zagrać w gry kooperacyjne, w których trzeba wspólnymi siłami osiągnąć sukces wyznaczony w zasadach. Gry planszowe to ciekawa alternatywa wobec gier wideo i jest to kolejny udany sposób na integrację całego domostwa.