Uczniowie suwalskiej szkoły skorzystają z warsztatów poligraficznych Masterpress.

Uczniowie suwalskiego Zespołu Szkół Technicznych będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników białostockiej firmy Masterpress. Zajmuje się ona produkcją etykiet, które nie tylko doskonale prezentują się na sklepowych półkach, ale również spełniają wymagania recyklingu. Na pięciodniowe warsztaty przyjedzie młodzież z klas o profilach poligraficznych.

 – Przed nami 5 dni warsztatów, spotkań i odkrywania wiedzy, a wszystko po to, by zainteresować tematem poligrafii jak najszersze grono młodego pokolenia. W trakcie warsztatów uczniowie będą mogli poznać naszą firmę od podstaw i w praktyce przekonać się, na czym polega produkcja etykiet. Mamy do zaoferowania naprawdę wiele. Z jednej strony to profesjonalna kadra, z drugiej nowoczesny park maszynowy – mówi Łukasz Łapiński, kierownik produkcji w Masterpressie.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak wygląda praca w studiu graficznym, gdzie między innymi przygotowywane są do druku samoprzylepne etykiety, nauczą się też, jak przygotować płyty polimerowe do druku flexo. Pracownicy Masterpressu będą zwracać szczególną uwagę na rodzaje druku oraz procesy, jakie wykonywane są w mieszalni.
– Zależy nam na jak najlepszym rozwoju edukacji w zawodach poligraficznych, również z tego względu, że firma prężnie się rozwija i mamy zapotrzebowanie na nowych pracowników. Stawiamy na wykwalifikowaną kadrę, a doświadczenie w naszej branży to podstawa. Liczymy też, że uczniowie z suwalskiej szkoły zdecydują się na wakacyjne praktyki w naszej firmie. Wówczas mogliby wesprzeć nasz zespół w prostych pracach i jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę – dodaje Anna Warwińska, Specjalista HR.
Warsztaty rozpoczynają się 25 kwietnia. Po nich najlepsi uczestnicy będą mogli odbyć miesięczny staż w Masterpressie. Projekt koordynuje dział HR we współpracy z firmą Perfekt Projekt. Masterpress to jeden z najbardziej liczących się dostawców etykiet w Europie, któremu zaufało wiele międzynarodowych firm, powierzając obsługę znanych globalnych marek.