Urządzenia do mikrodermabrazji – jakie parametry uwzględnić przy zakupie?


Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Mikrodermabrazja to zabieg bardzo często wybierany przez klientki w różnym wieku. Pozbycie się przy jej pomocy zrogowaciałego naskórka powoduje, że skóra wygląda na znacznie zdrowszą, gładszą i bardziej promienną.

Zabiegi tego typu wykonywane są w gabinetach kosmetycznych, jednak istnieje możliwość zrobienia ich samemu w domu.

(mikrodermabrazja – https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/mikrodermabrazja/)

  1. Mikrodermabrazja – co to jest?
  2. Mikrodermabrazja – jakie efekty?
  3. Mikrodermabrazja sprzęt, jaki wybrać?

Mikrodermabrazja – co to jest?

Mikrodermabrazja jest bardzo popularnym zabiegiem wśród kobiet, choć niekiedy decydują się na niego także mężczyźni. Polega on głównie na usuwaniu starego i obumarłego naskórka, który znajduje się na twarzy, dekolcie, plecach i innych częściach ciała. Z tego też powodu nazywany on jest mirkopeelingiem.

(Blog kosmetyczny – https://cosmed24.pl/blog/)

Mikrodermabrazja sprzęt wykorzystuje do wykonania zabiegu opierający się na głowicach, które ścierają i zasysają zrogowaciały naskórek. Oczywiście, jest on w pełni bezinwazyjny i niezwykle skuteczny, ale podobny efekt można także otrzymać, stosując w domowych warunkach różnego rodzaju kosmetyki. Na sklepowych półkach aż roi się od produktów do peelingu ciała. Można także natknąć się na specjalistyczne urządzenia, które gwarantują skuteczne działanie.

Mikrodermabrazja – jakie efekty?

Wykonanie mikrodermabrazji w domu nie jest skomplikowanym zabiegiem. Przy mniejszym nakładzie finansowym można więc osiągnąć efekty porównywalne do tych, który są widoczne po sesji w gabinecie kosmetycznym. Wśród nich wymienić można przede wszystkim zmniejszenie porów, ograniczenie powstawania zaskórników oraz pobudzenie komórek do odnowy, co w konsekwencji sprawia, że skóra staje się znacznie bardziej elastyczna.

Mikrodermabrazja sprzęt do domu dostępny jest w wielu sieciach marketów, które oferują kosmetyki. Wykonanie zabiegu przy ich pomocy pozwala również na zahamowanie procesów starzenia się skóry, co ogranicza powstawanie zmarszczek. Ponadto te, które już się pojawiły, są poddawane procesowi spłycania, a więc stają się one mniej widoczne. Dla starszych osób z pewnością ogromnym atutem mikrodermabrazji będzie minimalizowanie powstawania plam starczych, które pojawiają się wraz z wiekiem.

Mikrodermabrazja sprzęt – jaki wybrać?

Mikrodermabrazja sprzęt jest niezwykle istotny, a więc należy go odpowiednio dobrać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli urządzeń, które można z powodzenie wykorzystywać w domowych warunkach. Jedna sesja przy zastosowaniu takiego sprzętu daje widoczne efekty, które utrzymują się przez wiele dni. Najczęściej wybierane są urządzenia, które opierają się na metodzie diamentowej.

Nie powinno to dziwić, gdyż jest to jeden z najskuteczniejszych rodzajów zabiegów. Zastanawiając się więc nad wyborem sprzętu, powinno się wziąć pod uwagę rodzaj ostrzy, które będą ścierać obumarły naskórek. Ponadto, mikrodermabrazja sprzęt powinien być wyposażony w dodatkową głowicę, która będzie podczas zabiegu zasysać zrogowaciałą tkankę. Istotna jest także cicha praca urządzenia, co tylko uprzyjemni wykonanie zabiegu w warunkach domowych. Warto także zwrócić uwagę na to, czy w zestawie ze sprzętem są odpowiednie kosmetyki.

Nie powinno się jednak sugerować ceną. Wiele modeli, które kosztują znacznie więcej niż przeciętne urządzenia, niekoniecznie są tak efektywne w swoim działaniu. Mogą bowiem nie mieć regulacji głębokości ścierania, czy też dodatkowej głowicy do zasysania obumarłego naskórka, co rzutuje niejako na względy estetyczne zabiegu.