Bezpieczne zabiegi pediatryczne w Noviline . To odpowiedź na ograniczenia w szpitalach

W okresie pandemii Centrum Medyczne Noviline umożliwia przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych u dzieci, a także ich hospitalizację. To jedyna w regionie prywatna klinika, która zdecydowała się na wprowadzenie tego typu leczenia pediatrycznego w tym czasie.

Z powodu epidemii w szpitalach wydłużają się kolejki do planowanych zabiegów operacyjnych, nawet tych najdrobniejszych. Na swoją kolejką muszą też czekać dzieci.

– Wizyta w szpitalu wiąże się z zagrożeniem zakażeniem koronawirusem, a dzieciom, którym uda się dostać do szpitala  może towarzyszyć tylko jedno z rodziców. Dlatego postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie chcą lub nie mogą czekać tygodniami na zabieg, gwarantując jednocześnie pełne bezpieczeństwo zarówno małych pacjentów, jak ich rodziców – mówi dr Magdalena Nowicka specjalista chirurgii ogólnej i właścicielka Centrum.

Pacjentów pediatrycznych z  chorobami chirurgicznymi wieku dziecięcego przyjmuje poradnia chirurgiczna Noviline. Zabiegi wykonuje dr Artur Weremijewicz, specjalista – chirurg dziecięcy, z 20-letnim stażem pracy.

– Specjalizuję się w leczeniu trudno gojących się ran, oparzeń i ich następstw – mówi chirurg. – Ale w Centrum wykonujemy też operacje przepuklin i stulejki, zabiegi usunięcia znamion i wyrośli, guzków podskórnych czy wrastających paznokci w znieczuleniu miejscowym. U małych dzieci możemy usuwać laserowo powierzchowne zmiany skórne również w znieczuleniu ogólnym.

Po zabiegach pacjenci trafiają do komfortowych sal, w których mogą przebywać z rodzicami i są pod stałą opieką personelu.

– Placówka jest kameralna, sale pozabiegowe są jednoosobowe i monitorowane,  mamy odpowiednie środki i ochrony  osobistej  i profesjonalny personel medyczny. Stosujemy się do wszelkich obostrzeń,  przyjmując pacjentów, oceniamy stan ich zdrowia, mierzymy temperaturę i na tej podstawie przystępujemy do zabiegu – dodaje chirurg.

Centrum Medyczne przy Fabrycznej to osiem gabinetów lekarskich oraz dwie sale zabiegowe przystosowane do drobnych zabiegów chirurgicznych, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt laserowy, a także artroskopowy i laparoskopowy. Sale operacyjne oddziału, zabezpieczone zostały trzema źródłami zasilania energii elektrycznej i wyposażone – zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami – w laminarny napływ powietrza oraz w gazy medyczne (pozwalające leczyć, znieczulać, poprawiać funkcje oddechowe i wspomagające wykonywanie procedur medycznych, ułatwiające rehabilitację oraz fizjoterapię). Centrum dysponuje własnym oddziałem szpitalnym, o powierzchni 1000 m.kw. W skład oddziału wchodzą również cztery – dwu i trzy osobowe sale pooperacyjne o wysokim standardzie, centralna sterylizatornia i dział farmacji.

 

Autor: Marzena Szwaczko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.