VIII Dni Australii w Białymstoku

Chcecie poczuć australijski klimat i dowiedzieć się, dlaczego Aborygeni dmuchają w didgeridoo, jak się je vegemite i dlaczego tysiące osób wyjeżdżają do Australii? Wybierzcie się na VIII Dni Australii w Białymstoku!

Na wydarzenie zapraszają Białostocki Ośrodek Kultury i Albion House.

Kiedy i gdzie?

23 kwietnia 2018, godz. 18:00, Kino Forum, ul. Legionowa 5

Wstęp wolny!

W programie VIII Dni Australii:

  • spotkanie z Markiem Niedźwieckim, wielkim wielbicielem Australii i autorem książki „Australijczyk”,
  • prezentacje i filmy na temat nauki, życia i pracy w Australii oczami uczestników programów Study in Australia, Work and holiday in Australia oraz ludzi na stałe mieszkających po drugiej stronie świata,
  • szansa na wygranie biletu lotniczego do Australii!

Kraina Oz (jak często mówi się o Australii) nie bez przyczyny jest marzeniem wielu z nas. Wyjątkowy klimat, niezwykła przyroda i zapierające dech w piersiach piękno krajobrazu, słoneczni i wyluzowani ludzie, kultura i kuchnia, stanowiące mieszankę tego co najlepsze na całym świecie – tak wyobrażamy sobie Australię.

To jednak tylko początek, bo Australia to kraj nieograniczonych możliwości!

Chcecie poczuć australijski klimat i dowiedzieć się, dlaczego Aborygeni dmuchają w didgeridoo, jak się je vegemite i dlaczego tysiące osób wyjeżdżają do Australii się uczyć? Podróżnicze małżeństwo Karolina Sypniewska-Wida i Paweł Wida, na stałe mieszkający w Sydney, co roku przylatują do Polski, aby inspirować innych swoim drugim domem – Australią!

Podczas Dni Australii 2018 prowadzący przedstawią Wam szerokie pasmo perspektyw związanych z tym krajem. Poznacie historie tych, którzy już znają ten kraj, zobaczycie fotorelacje z ich podróży, życia, nauki i pracy w Australii. Usłyszycie aborygeńską muzykę, a jeśli zechcecie – sami spróbujecie zagrać na didgeridoo. Dowiecie się, o jakie wizy można starać się, chcąc wyjechać do Australii i jakie prawa każda wiza daje Wam na miejscu.

Dodatkowo podczas imprezy odbędą się konkursy z ciekawymi nagrodami oraz degustacja przysmaku w stylu aussie.

Szczegółowy program:

16.00-20.00 Bezpłatne indywidualne konsultacje wyjazdowe – liczba miejsc ograniczona ( zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdwm4F6nz3SgqFyVW4E5Z9Yula6Xv1BDUBfgth9FHFMW7cQ0w/viewform )
18.00 Otwarcie VIII Dni Australii 2018
18.05 Dlaczego właśnie Australia? Poznajcie nas! – Karolina Sypniewska-Wida
18.15 Oczami polskiego studenta w Australii – uczestnicy programu Study in Australia
18.30 Możliwości i organizacja wyjazdu do Australii – Paweł Wida
19.00 Spotkanie z Markiem Niedźwieckim, wielbicielem Australii
19.45 Wygraj bilet do Australii – konkurs: http://www.dniaustralii.com/konkurs-wygraj-bilet-do-australii.html
20.00 Zakończenie

Goście VIII Dni Australii w Białymstoku:

Marek Niedźwiecki – dziennikarz muzyczny, długoletni prezenter Programu III Polskiego Radia, wielbiciel Australii i autor książki „Australijczyk”.
Mimo że nie wyobraża sobie, by na stałe wyjechać z Polski, trudno mu żyć bez corocznych długich wypadów na „koniec świata”. Fotografuje Australię od 15 lat, zjechał ten nadzwyczajny kontynent wzdłuż i wszerz. Mieszkał w wiosce wielorybników, wspinał się na drzewa giganty, stawał twarzą w twarz z ospałym misiem koala i oko w oko ze śmiertelnie jadowitym wężem brązowym. Spacerował po Sydney, Melbourne, Perth, Darwin, Hobart. Zasnął podczas przechadzki po dwukilometrowym molo. Nie wszedł na Górę Kościuszki, czego się trochę wstydzi i na Ayers Rock, z czego jest bardzo dumny. Stał się miłośnikiem australijskiego wina, australijskiego miodu, australijskich ryb i australijskiego sposobu skracania słów… Stał się po części – „Australijczykiem”, a jego książka pełna jest miłości do Australii.

Karolina Sypniewska-Wida – Kobieta Roku 2012, podróżniczka, pilotka wycieczek, studiowała w Australii i Rosji, a na antypody dojechała z Bydgoszczy lądem…co zajęło jej osiem miesięcy. Z wykształcenia lingwista, studiowała w Rosji i Australii, a życie na walizkach to jej specjalność. Odwiedziła ponad 75 krajów, wyznając zasadę „kto się waha traci wiele”. Od kilku lat pokazuje świat innym i dzieli się swoimi wrażeniami z podróży podczas życia i pracy w Australii. Obecnie pracuje jako konsultantka ds. edukacji i podróży w Sydney.

Paweł Wida – ekspert od życia i podróżowania po Australii. Zamieszkał w Sydney w wieku 17 lat i tak spodobał mu się ten kraj, że w nim został… Na stałe związany z krainą Oz i prężnie działającą od 1996 roku firmą Albion House. Edukacją studentów za granicą zajmuję się z wielką pasją, pokazując życie na antypodach we wszystkich kolorach. Niedawno odbył podróż lądową z Perth do Sydney, o której razem z Karoliną Sypniewską opowiedzą podczas Dni Australii. Inspiruje go życie podwodne Wielkiej Rafy Koralowej oraz rajskie wyspy Oceanii.

Pełna informacja o wydarzeniu na www.dniaustralii.com