W Białymstoku powstaje Biblioteka Chust i Nosideł!

Już we wtorek, 19 września, swoją działalność rozpoczyna w naszym mieście Biblioteka Chust i Nosideł. Jeśli do tej pory nie byłaś pewna, czy takie noszenie dziecka jest dla Ciebie, to teraz będziesz mogła się o tym przekonać!

W Białostockiej Bibliotece Chust i Nosideł będzie można poznać i w razie potrzeby wypożyczyć lub przetestować chusty tkane i nosidła ergonomiczne.

Gdzie i kiedy?

Na otwarcie Biblioteki w imieniu organizatorek zapraszamy we wtorek, 19 września o godzinie 10:30 do Centrum Zabaw Psotnik przy ulicy ul. Antoniukowskiej 56 lok. 24.

O co chodzi?

Słyszałaś o noszeniu w chuście, ale nie wiesz, czy potrafiłabyś to robić i nie chcesz inwestować w dość drogą chustę? A może masz ochotę wypróbować jakieś nosidło ergonomiczne zanim zdecydujesz się na jego zakup? Biblioteka Chust i Nosideł właśnie to umożliwi!

Wypożyczenie do 4 dni będzie bezpłatne, dokonać będzie można tylko symbolicznej wpłaty na koszty prania i zakupu nowych chust/nosideł, ale nie jest to wymagane. Inicjatorki Biblioteki mówią: Przyjmiemy do biblioteki też dobrowolne dary chust lub nosideł oraz chusty na tzw. łamanie czy testy.

Podczas wtorkowego otwarcia będzie można skorzystać z konsultacji z doradcą noszenia, by optymalnie dopasować chustę lub nosidełko do swoich potrzeb.

Organizatorki zachęcają: Przyjdź. Poczuj radość z noszenia swojego dziecka i poznaj korzyści takiej bliskości. Uwolnij ręce.

Kto jest sprawcą zamieszania?

Biblioteka powstała z inicjatywy Ewy Jarymowicz oraz Małgorzaty Ostasiewicz, właścicielki Centrum Zabaw Psotnik, znanej również jako Gosia Psotnik, które od 4 marca 2015 prowadzą cykliczne, cieszące się dużym zainteresowaniem spotkania chustujących rodziców.

Po otwarciu (w godzinach 11:00-13:00) odbędzie się właśnie jedno z takich spotkań.

Wiemy, że chustonoszenie to wspaniała sprawa – zapewnia dziecku bliskość i poczucie bezpieczeństwa i daje odpocząć rękom mamy. Dlatego tak bardzo cieszymy się z takiej inicjatywy w naszym mieście! Dzięki niej jeszcze więcej rodziców będzie mogło wypróbować ten sposób noszenia dziecka.

Zdjęcie i informacje: strona wydarzenia w serwisie Facebook