W jaki sposób dobrać biustonosz?


Zdjęcie autorstwa Antonius Ferret z Pexels

Wybór odpowiedniego biustonosza to bardzo istotna kwestia, bowiem ten element bielizny jest w stanie nie tylko odpowiednio podtrzymać biust, ale jednocześnie odciążyć kręgosłup. Dodatkowo wpływa on bezpośrednio na poprawę wyglądu całej sylwetki. Niekiedy dobór idealnego biustonosza może okazać się jednak nieco problematyczny. O jakich podstawowych zasadach podczas wyboru biustonosza należy pamiętać? W jaki sposób wybrać idealny biustonosz? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

O jakich podstawowych zasadach podczas wyboru biustonosza należy pamiętać?

Zanim przejdziemy do poszczególnych kroków, w jaki sposób biustonosze powinny być wybierane, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych wskazówek. Przede wszystkim ramiączka mogą mieć różnorodne szerokości. Nie są one odpowiedzialne za dźwiganie piersi, dlatego też nawet w przypadku dużego biustu nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać cienkie ramiączka. Jeśli są one mało komfortowe i przykładowo wrzynają się w nasze ramiona, wówczas możliwe jest ich wydłużenie, ewentualnie wybierzmy Gorteks biustonosze o nieco węższym obwodzie. Ważna jest kwestia tego, aby miseczka nie była za mała. Wiele kobiet wybiera staniki o małym obwodzie, jednakże o dużych miskach, co jest podstawowym błędem. Pamiętajmy o tym, że biustonosz może być wycięty do góry, jednakże boki powinny być w odpowiedni sposób zabudowane, aby miska obejmowała całą pierś.

W jaki sposób wybrać idealny biustonosz?

Aby wybrać idealne biustonosze, w pierwszej kolejności należy zmierzyć obwody- pod biustem, na wydechu. Następnie odejmujemy jakieś 5-10 cm. Każdy egzemplarz posiada trzy zapięcia- ciasne, średnie i luźne. Należy odrzucić staniki, które zapinane są od razu najciaśniej. Podczas prania bielizna może ulec rozciągnięciu, w konsekwencji istotna jest kwestia zapasu. Przymierzając Gorteks biustonosze zapinajmy w pierwszej kolejności obwód najluźniej. Pochylając się do przodu mamy pewność, że piersi odpowiednio usadowią się w miseczkach. W dalszej kolejności zakładane są ramiączka. Ważna jest kwestia tego, aby fason stanika odpowiednio modelował biust. W przypadku dużych piersi miseczki powinny być do siebie zbliżone- ich układanie na boki nie jest estetyczne, jednocześnie poszerza sylwetkę. Fiszbina z boku powinna wskazywać środek pachy. Jeśli górna krawędź bielizny wpija się w ciało, wówczas należy zdecydować się na większy rozmiar.