Wakacje z książką – Lato w bibliotece 2017 w Filiach Książnicy Podlaskiej.

Czas wakacji to upragniony czas dla milusińskich, w którym mogą nareszcie uwolnić się od lekcji, prac domowych, sprawdzianów, testów czy książek. „W czasie deszczu dzieci [jednak] się nudzą…” Co wtedy? Naprzeciw wychodzi Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego, a dokładniej szereg Filii Książnicy Podlaskiej z akcją „Lato w bibliotece 2017”. Patrząc na wakacyjną ofertę bibliotek można śmiało powiedzieć, że nie tylko w porze deszczowej warto z niej skorzystać. Także w porze słonecznej każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Rolą bibliotek jest przede wszystkim promowanie i propagowanie czytelnictwa. Motywem przewodnim wakacyjnej oferty bibliotek jest więc głośne czytanie książek. Z propozycji tej możemy skorzystać w:

  • Filii nr 1, przy ul. Dobrej 12,
  • Filii nr 2 , przy ul. Kozłowej 4,
  • Filii nr 6, przy ul. Piastowskiej 11 A,
  • Filii nr 9, przy ul. Gajowej 73,
  • Filii nr 12, przy ul. Dojlidy Górne 48
  • Filii nr 17, przy ul. Dziesięciny 41 B.

Biblioteki oprócz głośnego czytania kładą też nacisk na naukę języków obcych. 10, 11 i 13 lipca w Filii nr 4, przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej 36 lok. 4 odbędzie się „Tydzień Językowy” czyli „Język angielski i francuski na wesoło”, a w Filii nr 6 codziennie, przez cały lipiec, o godzinie 10:00 odbywają się zajęcia językowe dla dzieci „Język francuski w wersji bibliotecznej”.

Miłośnicy zajęć plastycznych także odnajdą coś dla siebie. Warsztaty plastyczne, malarstwo artystyczne, rysunek artystyczny ołówkiem i kredkami – propozycji z dziedziny plastyki jest wiele.

Ciekawą propozycję na 19 lipca przygotowała również Filia nr 1. W tym dniu, o godzinie 11:00 odbędzie się spotkanie „Bezpieczne wakacje”, w ramach którego dzieci będą miały okazję wysłuchać inspektora ruchu drogowego oraz ratownika medycznego. Szczegółowe informacje odnośnie tego spotkania oraz innych w ramach „Lata w bibliotece 2017” można odnaleźć na stronie internetowej Książnicy Podlaskiej.