Warsztaty kolęd Białostocczyzny z Aliną Sienkiewicz w Domu Kultury „Śródmieście”

Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na niezwykłe Warsztaty Kolęd Białostocczyzny, które poprowadzi Alina Sienkiewicz – utalentowana kierowniczka zespołu śpiewaczego „Długołęczanki”.

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia (sobota) w godzinach 11:00-14:00 w sali wystawowej na drugim piętrze Domu Kultury „Śródmieście” (ul. Jana Kilińskiego 13). Warsztaty skierowane są do osób w wieku 15+.

Podczas tego wyjątkowego spotkania uczestnicy będą mieli okazję zanurzyć się w tradycjach kolędniczych Białostocczyzny oraz odkryć bogactwo kolędowego repertuaru. Alina Sienkiewicz, jako kierowniczka zespołu „Długołęczanki” i jedna z ostatnich osób, która może przekazać te tradycje, poprowadzi warsztaty w sposób przystępny i pełen pasji.

Uczestnicy dowiedzą się, jak dawniej wyglądało kolędowanie i składanie życzeń na Boże Narodzenie. To nie tylko okazja do nauki śpiewu kolęd, ale także podróż w czasie, aby zrozumieć, jakie znaczenie miały te tradycje w kulturze Białostocczyzny.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to jedynie 20 zł/osoba. Aby wziąć udział, należy się zapisać pod numerem telefonu 500 136 195.

Warsztaty zakończą się kolędowaniem przy kawie i herbacie w miłej atmosferze, co zapewni uczestnikom nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale także radosne chwile spędzone w gronie miłośników tradycji i muzyki kolędowej.

Zapraszamy do Domu Kultury „Śródmieście” na niezapomniane Warsztaty Kolęd Białostocczyzny – okazję do odkrywania piękna i głębokiego znaczenia kultury regionalnej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.