Wehikuł czasu, czyli niedziela na Rynku Kościuszki

W niedzielę 17 kwietnia w centrum Białegostoku można było przeżyć istny powrót do przeszłości! Na Rynku Kościuszki odbył się cykliczny już Rynek Staroci, zaś pod starym kinem Ton – Festyn „120 lat komunikacji miejskiej w Białymstoku”.


W przeszłość przeniosły mieszkańców stare piękne przedmioty, które można było kupić na giełdzie staroci. Zegary, znaczki, porcelanowe lalki, figurki, srebrne samowary, stare artykuły dekoracyjne, ale także przedmioty codziennego użytku, jak sztućce czy zastawa stołowa. To wszystko można było obejrzeć i kupić pod Ratuszem. A ciepły wiosenny dzień sprawił, że oglądających i kupujących było naprawdę wielu!

Z drugiej strony Ratusza, aż pod kinem Ton i Kościołem Farnym, odbył się Festyn z okazji 120 lat komunikacji miejskiej w Białymstoku. I tam również mogliśmy wsiąść w wehikuł czasu i to dosłownie! Do obejrzenia z zewnątrz i od środka były bowiem stare autobusy, które kiedyś jeździły ulicami naszego miasta. Były także te najnowsze, ekologiczne pojazdy. Niejeden białostoczanin przypomniał sobie pewnie stare dobre czasy, kiedy pod kinem Ton umawiał się ze znajomymi na popularnym wówczas przystanku autobusowym.

Dzieci jak zwykle świetnie bawiły się w namiocie spółki Lech, odpowiedzialnej za segregację i wywóz odpadów w naszym mieście. Namiot rozstawiony był w ramach komunikacyjnego jubileuszu. Z papierowych kubków do kawy powstawały kolorowe doniczki, a do nich każdy chętny mógł posadzić kwiatek i zabrać go do domu.

Dobrze, że przyszła w końcu wiosna i czeka nas coraz więcej takich pięknych niedziel na Rynku!

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji.

Fot. Hubbuh