Wiosenne sprzątanie w łazience

Wiosenne porządki to, w oczach wielu kobiet, konieczność. Czas odkurzyć po zimie wszystkie zakamarki. Wymyć okna, aby przepuszczały słoneczne światło do wnętrza mieszkania. Koniecznie też trzeba wysprzątać łazienkę, która w ostatnim czasie nieco zakurzyła się. Podpowiadamy jak szybko i skutecznie usunąć wszystkie zabrudzenia z tego pomieszczenia.

Czym sprzątać?

W pierwszej kolejności przygotuj sobie cały sprzęt sprzątający. Z pewnością przyda się ściereczka do mycia wszelkich sprzętów. Musisz mieć również miękką ściereczkę z mikrofibry, która sprawdzi się podczas wycierania do sucha wszelkich sprzętów łazienkowych. Sprzątanie łazienki nie może się również odbyć bez odpowiednich środków czyszczących. Przygotuj sobie płyn do mycia szyb – przyda się do czyszczenia luster. Ponadto powinnaś mieć pod ręką płyn do mycia naczyń oraz sodę oczyszczoną. Te dwa środki sprawdzą się podczas usuwania większości łazienkowych zabrudzeń. Jeśli na armaturze pojawił się kamień wówczas do listy środków czyszczących warto dodać ocet. Do sprzątania łazienkowych zakamarków przyda się również stara szczoteczka do zębów, dzięki której będziesz mogła wyczyścić nawet najmniejsze szpary.

Zaczynamy sprzątanie

W pierwszej kolejności powinnaś zająć się wszystkimi zakamarkami, których na co dzień nie czyścisz. Wśród nich są m.in. klatki wentylacyjne, kratki w drzwiach czy fugi znajdujące między płytkami. Pamiętaj również o szparach pod meblami łazienkowymi oraz rurach znajdujących się pod umywalką czy doprowadzających wodę do pralki

Kiedy już usuniesz wszystkie zabrudzenia z zakamarków przychodzi czas na czyszczenie ceramiki oraz mebli. Do umycia tych sprzętów łazienkowych wykorzystaj ciepłą wodę z dodatkiem płynu do naczyń. Jeśli w łazience pojawiają się przebarwienia możesz wykorzystać do czyszczenia sodę, a wszelkie naloty z kamienia usuniesz za pomocą wody z octem.

Na koniec dokładnie wyczyść armaturę. Pamiętaj, aby wszystkie sprzęty, ceramikę oraz armaturę po myciu dokładnie wytrzeć i wypolerować. Dzięki temu nie pojawią się plamy z kamienia a powierzchnie będą długo lśniły czystością.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.