Witaminy z grupy b – kompleksowe wsparcie zdrowia

Częste bóle głowy, brak koncentracji, cierpienie w obszarze kręgosłupa i zaburzenia równowagi – to tylko kilka przykładów chorób układu nerwowego. Dynamika dzisiejszej rzeczywistości jest ogromnym wyzwaniem dla naszego organizmu, właśnie dlatego należy wspierać się sprawdzoną suplementacją. Witaminy z grupy b pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i zapewniają szereg korzyści zdrowotnych.

 

Witaminy b complex – dla kogo?

Grupa docelowa jest nadzwyczaj szeroka, co jest spowodowane skalą chorób cywilizacyjnych oraz dietą, która nie dostarcza składników mineralnych. Niedobór witamin dotyczy wszystkich osób, które wykazują intensywny wysiłek fizyczny oraz umysłowy. Wymagająca praca jest przeważnie związana ze spożyciem kawy oraz herbaty, co jeszcze mocniej zaburza optymalną gospodarkę mikroskładników.

Kolejnym zestawem ryzyka, którym brakuje witamin z grupy b, jest środowisko palaczy tytoniu, a także osoby narażone na długotrwały stres oraz ludzie starsi. Tak duża liczba zainteresowanych, podkreśla niebezpieczeństwo lekceważenia pierwszych objawów i konieczność podjęcia skutecznych działań. Suplement diety wspiera również:

  • pacjentów po zabiegach,
  • kobiety w ciąży,
  • wegetarian oraz wegan,
  • cukrzyków,
  • osoby z problemami trawiennymi.

Korzyści witamin b complex

Pożytek z regularnego stosowania witamin b complex jest ogromny. Zmniejszenie uczucia zmęczenia, wsparcie prawidłowego metabolizmu żelaza, wpływ na pozytywny wygląd paznokci i włosów, a także ich prawidłowy wzrost. Wszystkie przytoczone elementy sprawiają, że samopoczucie chorego ulega znacznej poprawie, co jest szczególnie istotne w okresie jesiennym.

To jednak nie wszystkie zalety, ponieważ odpowiednie dawkowanie gwarantuje harmonijny poziom energetyczny, a także silne działanie całego układu odpornościowego i nerwowego. Pacjenci dostrzegają również liczne atuty w zakresie sprawności psychicznej, która może być częstym problemem wśród seniorów.

B complex – główne witaminy

  • Witamina B1 jest niezbędna dla regularnych użytkowników kawy, herbaty lub alkoholu. Zapewnia koncentrację i doskonałą pamięć.
  • Ryboflawina, czyli B2 – bierze udział w procesie prawidłowej produkcji krwinek czerwonych, transportuje tlen do komórek i jest kluczowa dla spalania cukrów.
  • Kwas pantotenowy (B5) jest odpowiedzialny za uwalnianie energii ze spożywanych pokarmów, a także pożądany efekt wizualny włosów.
  • Witamina B6 zapobiega przebiegom starzenia się organizmu i doskonale wpływa na efekt nieskazitelnej skóry.
  • Kwas foliowy, czyli witamina B9. Bardzo ważna dla kobiet w ciąży, gdyż produkuje krwinki czerwone i działa prewencyjnie na ryzyko anemii.