Właśnie powstaje kolejny „Bajkowy pokój”

W ubiegłym tygodniu ruszył remont łazienki niespełna 2-letniego Krzysia z Czarnej Białostockiej– cierpiącego na przepuklinę mózgowo – rdzeniową – podopiecznego Fundacji Pomóż Im, który przebywa w prowadzonym przez nią Domowym Hospicjum dla Dzieci. Prace odbywają się w ramach projektu Fundacji pod hasłem „Bajkowe pokoje”.

Jak informuje Marcin Siemieniuk  z firmy „MA-SI” przeprowadzającej remont, z uwagi na zły stan techniczny całego pomieszczenia oraz znajdujących się w nim instalacji, prace rozpoczęły się od gruntownego demontażu i rozbiórki wszystkich starych i niesprawnych elementów.

– Prace przebiegają zgodnie z planem i według przyjętego harmonogramu. Chcemy zrobić to tak szybko jak to możliwe, aby Krzyś i jego bliscy mogli zacząć korzystać z nowej łazienki, bo bez niej funkcjonowanie domu jest jak wiadomo bardzo trudne – zapewnia.

W pierwszej kolejności fachowcy zajęli się montażem nowych instalacji wodno – kanalizacyjnych. Warto w tym miejscu dodać, że wszystkie elementy instalacji wodnych i grzewczych zostały wykonane w Systemie KAN-therm, które nieodpłatnie przekazała spółka KAN, czołowy polski producent tego typu wyrobów w kraju.

Firma sama zgłosiła się do Fundacji z propozycją przekazania potrzebnych do wykonania instalacji elementów.

– To dla nas naturalny gest. Cieszymy się, że możemy pomóc Fundacji, dokładając swoją niewielką cegiełkę do tego, aby chłopiec i jego najbliżsi mogli żyć w odpowiednich warunkach, które z uwagi na jego stan zdrowia muszą spełniać określone standardy – mówi Małgorzata Słomińska-Wicher, dyrektor marketingu KAN.

Zanim nowa łazienka Krzysia zacznie nabierać ostatecznego wyglądu, firma wykonawcza musi jeszcze usunąć wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu stare elementy budowlano – dekoracyjne –  m.in. stare płytki czy stolarkę oraz zamontować nową instalację elektryczną. Następnie zostaną odświeżone ściany, położone nowe płytki i terakota, wstawione nowe drzwi i zamontowane oświetlenie, a także niezbędna armatura łazienkowa. Według planów wykonawcy remontu, prace nie powinny trwać dłużej niż 3 tygodnie.

Stworzenie kolejnego „Bajkowego pokoju” nie byłoby możliwe gdyby nie wyjątkowa akcja – „Modny Białystok Pomaga”, która odbyła się kilka tygodni temu. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Elwirę Horosz, Piotra Mordasa i Przemka Sejwę oraz ich przyjaciół ze środowiska artystyczno – modowego, jakie miało miejsce w Teatrze Dramatycznym, udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na ten cel. Dodatkowo w remont łazienki zaangażowali się sponsorzy – wspomniana już spółka KAN czy Cemhurt, który przekazał materiały budowlane czy Unicell, który przekazał Fundacji na ten cel farby, kleje i grunt. Projekt pomieszczenia powstał w pracowni architektonicznej Frontem.