Wszystko, co musisz wiedzieć o pieluchach tetrowych

Popularne pieluchy tetrowe zwane potocznie tetrówkami wciąż są chętnie użytkowane. Wygrywają z nowoczesnymi pieluszkami, bo mają zdecydowanie szersze zastosowanie. Dlaczego warto je wybrać i jaką mają przewagę nad innymi podobnymi produktami?

Pieluchy tetrowe must have w wyprawce noworodka

Pieluchy tetrowe wcale nie zostały w pełni zastąpione jednorazówkami mimo szerokiej oferty rynkowej. Jak to możliwe? Pieluszki tetrowe mają przede wszystkim szerokie zastosowanie. Oprócz ich podstawowego przeznaczenia, czyli przewijania, spełniają się świetnie podczas innych czynności wykonywanych przy maluchu.

Idealne do kąpieli

Mamy używają ich podczas kąpieli dziecka. Na miękkiej, bezpiecznej dla ciała tkaninie ułożysz malucha, zapewniając mu w ten sposób komfortową pielęgnację. Pieluszka będzie więc wygodną leżanką oraz posłuży do osuszenia skóry dziecka po kąpieli. Oprócz tego użyjesz jej jako myjki lub do zawinięcia malucha w wanience. W ten sposób zapewnisz mu większe poczucie bezpieczeństwa i wygodę. Dzięki miękkiej pieluszce tetrowej dziecko będzie kojarzyło kąpiel z przyjemnością.

Przydatne na pikniku i na spacerze

Pieluchy tetrowe sprawdzają się świetnie jako letni kocyk na piknik. Pieluszka, najlepiej podwójna, zabezpieczy przed kontaktem z zimną powierzchnią. Umili maluchowi czas wypoczynku na plaży czy na łące. Pieluszkę możesz wykorzystać także na osłonkę przed słońcem w wózku lub samochodzie. Natomiast w domu pieluszka posłuży podczas zabaw malucha na podłodze. Będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem od otarć i bolesnych upadków.

Inne zastosowanie pieluszki tetrowej

Pieluszkę tetrową wykorzystasz również jako podkład na leżankę u lekarza lub kocyk do przykrycia w łóżeczku czy w wózku. Niezwykle przydatna okazuje się podczas karmienia oraz jako praktyczny śliniaczek. Spełniają też role wypełniacza do pieluszek jednorazowych, które wkłada się do specjalnych nieprzemakalnych majtek.

Pieluszka tetrowa – miękka, delikatna i chłonna

Dlaczego pieluchy tetrowe są tak popularne? Oprócz praktyczności tego produktu trzeba zwrócić uwagę na kwestię techniczną. A mianowicie chodzi tu o materiał, z którego zostały wykonane pieluszki tetrowe. Delikatna i przewiewna bawełna zapewnia idealny komfort termiczny dziecku w każdej sytuacji.

Trzeba podkreślić, że jest to wysokogatunkowa bawełna o dużej gramaturze. Jest odporna na działanie dużych temperatur i można ją prac oraz prasować bez obaw o zniszczenie czy zbiegnięcie się materiału. Pieluszki terowe są bardzo przewiewne. Szybko schną i można używać ich w niedługim czasie po upraniu.

Mnóstwo wzorów i kolorów.

Pieluchy terowe występują w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Dzięki temu w pokoju dziecka będzie zawsze barwnie, a Ty poukładasz je w półeczkach kolorami czy fakturami. Nie pomylisz się w ocenie stopnia zabrudzenia, kiedy każda z pieluszek jest inna. Zyskasz więc element dekoracyjny i praktyczny, z którym lepiej zorganizujesz przestrzeń w pokoju.

Bardzo ważna jest także kwestia ekologiczna i ekonomiczna. Kupując kilka pieluszek, np. w zestawie, masz kilka miesięcy spokoju z zakupami. Nie wyrzucasz zużytych pieluszek do kosza, dlatego przyczyniasz się do ochrony środowiska.