Wybierz idealny bronzer i zachowaj opaleniznę na dłużej!

Bronzer jest jednym z najczęściej używanych kosmetyków przez kobiety. Dzieje się tak nie bez powodu! Bronzer pozwala dokładnie podkreślić nasze rysy twarzy, a przy okazji sprawdza się podczas uwydatniania atrakcyjnych kości policzkowych. Bronzer powinien być dobrze dobrany kolorystycznie oraz dobrze zaaplikowany, by dawał korzystny, zniewalający efekt. Jeśli będziemy posługiwać się bronzerem nieumiejętnie, możemy osiągnąć odwrotny rezultat. Zanim zdecydujemy się zakupić bronzer, warto poznać kilka technik oraz kluczowe triki makijażystów, które z pewnością pomogą uzyskać pożądany efekt.

 

Modelowanie kształtu twarzy

Bronzer to specjalnie stworzony kosmetyk, który pozwala na konturowanie twarzy. Dzięki tej technice każda kobieta może odpowiednio podkreślić partie twarzy, które chce uwydatnić, bądź zakryć te, które uważa za nieatrakcyjne. Na co dzień kobiety z reguły konturują wyłącznie policzki, gdyż wystarczy kilka pociągnięć, by uzyskać odpowiedni efekt. Podczas wykonywania makijażu bardziej reprezentatywnego, podczas nakładania bronzera trzeba wziąć pod uwagę także czoło, łuk brwiowy, nos, brodę czy owal twarzy. Wizażyści bardzo często stosują bronzer także na innych partiach ciała. Kosmetykiem tym można fantastycznie podkreślić obojczyk czy dekolt.

Choć może się to wydawać nieco dziwne, bronzer nie jest wcale jakimś magicznym narzędziem. Działa poprzez swój ciemny kolor – zasłania nim nieatrakcyjne partie twarzy, a użyty jednocześnie rozświetlacz pozwala uwydatnić te bardziej atrakcyjne aspekty.

Bronzer możemy nakładać specjalnym pędzlem przeznaczonym do konturowania. Zazwyczaj kosmetyk ten występuje w parze z rozświetlaczem, jednak zasada mówi, iż bronzer ma być na spodzie. Z tego względu nakładamy go wcześniej. Tylko wtedy będziemy w stanie uzyskać zadowalający efekt wizualny.

Jak dobrać odpowiedni odcień kosmetyku?

Choć bronzer nie jest tym samym kosmetykiem co podkład, równie ważne jest dobranie odpowiedniego natężenia w stosunku do naturalnej karnacji twarzy. Musimy uważać, by bronzer nie był ani za jasny, ani za ciemny. Wśród bronzerów wyróżnić można dwie podstawowe tonacje – ciepłą oraz zimną. Kosmetyki obu tych grup bez problemu można znaleźć na stronie internetowej https://puderikrem.pl/pol_m_Makijaz_Twarz_Bronzery-i-pudry-brazujace-307.html. Ciepła tonacja bronzera fantastycznie sprawdza się w przypadku “opalania” twarzy oraz ciała, z kolei tonacja zimna idealnie wpływa na konturowanie twarzy. Na co dzień warto korzystać z bronzera barwy zimnej, która znacznie zmniejsza ryzyko powstawania nieestetycznych przebarwień czy zacieków. Ciepła barwa polecana jest szczególnie na lato, kiedy potrzebujemy lekkiego wyrównania kolorytu podczas opalania.

Kiedy stosować bronzer do twarzy?

Bronzer do twarzy warto stosować nie tylko wtedy, kiedy pragniemy uzyskać efekt fantastycznie wymodelowanych rysów. Kosmetyk ten rewelacyjnie nadaje się do użytku letniego, kiedy kobieta wychodząc na plażę pragnie uzyskać na twarzy efekt muśniętej słońcem. Stosując bronzer właśnie w tym celu, warto uważać, by nie przesadzić z jego ilością. Bardzo istotne jest zadbanie o naturalny efekt, który nie tylko sprawi, że kobieta będzie wyglądać dobrze, ale również dużo powie o jej technice. Bronzer jest przydatnym produktem, który powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety, niezależnie czy maluje się na co dzień, czy korzysta z makijażowych tricków wyłącznie od święta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.