Wybierz wygodną bluzę i odpowiedzialną modę


Zdjęcie autorstwa Monstera z Pexels

Kupując ubrania kierujemy się przede wszystkim ich wyglądem, jakością i ceną. Chcemy czuć się w nich dobrze, ale coraz częściej chcemy też myśleć o modzie odpowiedzialnie. Coraz więcej firm ubraniowych nam to umożliwia.

Czy można wybrać wygodne, dobrze uszyte, jakościowe ubrania w rozsądnych cenach i jednocześnie przyczynić się do odpowiedzialnej produkcji odzieżowej? Jak najbardziej. Warto szukać sklepów, które w swojej działalności mają na celu nie tylko szycie fajnych ubrań, ale także projektowanie z ekologicznych materiałów i uczciwe warunki pracy dla swoich pracowników.

Jaką bluzę wybrać?

Nawet „zwykłe” bluzy dresowe mogą kryć w sobie coś więcej niż tylko funkcję okrycia na co dzień czy w podróży. Często najlepszym wyborem na wycieczkę czy zwykłe zakupy są bluzy damskie rozpinane, ponieważ łatwo je rozpiąć lub całkowicie zdjąć w przypadku zmiany temperatury. Suwak zapewnia wygodne zapinanie i rozpinanie, a mnogość kolorów i fasonów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Termoregulacja będzie istotna zwłaszcza podczas wędrówek, np. po górach, w trakcie których bluza rozpinana może się okazać czymś niezbędnym. Warto zwrócić uwagę na takie materiały, jak bawełna lub wiskoza micromodal, która zapewnia komfort podczas pokonywania szlaków. Przyda się też solidny zamek, który nie będzie przycinał materiału czy irytował zacinającym się suwakiem.

Co to znaczy „odpowiedzialna moda”?

Bluzy firmy KOKOworld to nie tylko wygoda i duży wybór wzorów, ale przede wszystkim odpowiedzialna moda. Co kryje się pod tym hasłem? Po pierwsze – odpowiedzialne, czyli przyjazne środowisku materiały, z jakich szyte są ubrania marki. Są to TENCEL™, wiskoza Ecovero ™, bawełna Fairtrade, organiczna bawełna, recyklingowany PET oraz przędza z recyklingowanego jeansu.

Udział ekologicznych materiałów w kolekcjach KOKOworld to aż 70%. Przyjazne środowisku materiały oraz ponadczasowe fasony to zdecydowanie odpowiedzialna moda, która pozwala kupić coś dobrego jakościowo na lata i ograniczyć niepotrzebne zakupy.

Kolejny filar odpowiedzialnej mody to oczywiście uczciwe traktowanie pracowników. W branży modowej wciąż bywa z tym trudno. KOKOworld dba nie tylko o środowisko, ale też o prawa człowieka, współpracując na tym polu z wieloma organizacjami i fundacjami.

Nawet wybierając rozpinaną bluzę dresową, warto przyczynić się do odpowiedzialnej mody – dziś to nie jest trudne!