Wybrane przez rodziców – mądre prezenty dla 3 latka


Zdjęcie: LITTLE DUTCH ZESTAW LEKARZA LEKARSKI

Dowiedz się więcej o najciekawszych zabawkach dla 3 latka, zainspiruj się i wybierz odpowiedni prezent.

Skąd brać pomysły na zabawki dla 3-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca

Wybór odpowiedniej zabawki dla trzylatka może być nie lada wyzwaniem, gdy kupujemy dla rodziców, dziadków czy wujków, którzy swoim prezentem chcą wywołać uśmiech na twarzy dziecka. Szeroka oferta zabawek w połączeniu z faktem, że każde dziecko jest inne sprawia, że wybór jest trudny. Wśród nich znajdziemy wszelkiego rodzaju gry edukacyjne, klocki, puzzle i zestawy konstrukcyjne. Wtedy pojawiają się pytania, która z tych zabawek będzie najlepsza dla dziecka.

Wybierając zabawkę dla 3 latka, może być trudno wiedzieć, co kupić. Ułatwiliśmy to dzięki naszym propozycjom, które przypadną do gustu każdemu maluchowi. Prezentowe pewniaki odpowiednie na każdą okazję znajdziesz w naszym sklepie, gdzie dostępne są bestsellerowe marki znane i cenione na całym świecie.

ZABAWKI KREATYWNE

Zabawki kreatywne to takie, które mają rozwinąć kreatywność dziecka. Część z nich może być używana przez dziecko samodzielnie, kolejna najlepiej sprawdza się we wspólnej zabawie z rówieśnikami, a są też takie, którymi najlepiej bawić się pod okiem rodziców.

Zdjęcie: FAT BRAIN TOYS PRZYSSAWKI SILIKONOWE 22 SZT.
Zdjęcie: MAPED PODŚWIETLANA TABLICA DO RYSOWANIA LUMI BOARD CREATIV

Układanki magnetyczne

Puzzle magnetyczne to jedna z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, która zapewnia nie tylko wiele godzin rozrywki, ale również wiele korzyści rozwojowych. Do tych korzyści możemy zaliczyć rozwój kreatywności i zdolności manualnych dziecka przy jednoczesnym promowaniu samodzielności i wytrwałości w dążeniu do celu.

Zdjęcie: JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ŚMIESZNE BUZIE DZIEWCZYNKA

Kuchnie dla dzieci

Małe dzieci lubią obserwować swoich rodziców podczas wykonywania codziennych czynności. Szczególnie młode damy obserwują swoje mamy i coraz częściej tatusiów, jak przygotowują posiłki dla całej rodziny. Pomagają, podając różne składniki czy mieszając potrawę w garnku. Trzeba jednak pamiętać, aby w takiej sytuacji zapewnić maluchowi odpowiednie bezpieczeństwo. Bo w kuchni, podczas gotowania z dzieckiem łatwo o wypadek. Z drugiej strony gotowanie może przerodzić się w pasję na całe życie, dlatego dobrze jest pielęgnować kulinarne zainteresowania dziecka z pomocą różnych zabawek. Specjalnie na tę okazję zobaczcie kuchnie dla dzieci – niech Wasze pociechy przeżyją niesamowitą przygodę z gotowaniem!

Zdjęcie: LITTLE DUTCH DREWNIANA KUCHNIA DLA DZIECI

Puzzle dla 3 latka

Puzzle dla dzieci to wspaniałe zabawki. Pomagają w ich rozwoju na wiele sposobów. Przede wszystkim układanie puzzli rozwija drobną motorykę dziecka, czyli sprawność małych rączek podczas chwytania poszczególnych elementów układanki. Poprawiają się zdolności manualne malucha, zwiększa się jego chwytność palców i precyzja ruchów.

Książki dla 3 latka

Książki dla 3 latka to kolejnym fajny pomysłem na zabawkę. Przed zakupem należy jednak zwrócić uwagę na treść każdej książki, ponieważ dzieci w wieku 3 lat nie odróżniają fikcji od rzeczywistości i mają wybujałą wyobraźnię. Ponadto należy wybierać książki odpowiednio dobrane do wieku malucha.

Zdjęcie: NASZA KSIĘGARNIA KSIĄŻKA DLA DZIECI PUCIO ZABAWY GESTEM I DŹWIĘKIEM

Drogi gumowe dla 3 latków

Marka Waytoplay specjalizuje się w gumowych torach, które można łączyć ze sobą, tworząc podstawę do gry ulicznej i wykorzystywać do tworzenia dróg do wyścigów samochodowych. Tory można dowolnie łączyć, co oznacza nieskończone możliwości zabawy, która nigdy nie traci zainteresowania wśród maluchów. Produkty Waytolay przeznaczone są dla dzieci już od 3 roku życia, ale chętnie sięgają po nie również starsze dzieci, a nawet rodzice, którzy uwielbiają spędzać czas na rodzinnej zabawie.

Zdjęcie: WAYTOPLAY TORY GUMOWE DROGA DO UKŁADANIA DLA DZIECI GRANDPRIX 24 ELEM.

Klocki – to ponadczasowa zabawka dla 3 latków

Klocki dla dzieci to jedna z najczęściej kupowanych zabawek dla dzieci. Dzieci uwielbiają te klocki, ponieważ można je wykorzystać na wiele sposobów, dzięki czemu zabawa nigdy się nie nudzi. Marki Bristle Blocks, Little Dutch i Brio to różne rodzaje klocków – każda ma swoich małych fanów.

Zdjęcie: BRISTLE BLOCKS KLOCKI KONSTRUKCYJNE JEŻYKI 35 SZT.
Zdjęcie: GRIMM’S DUŻE KOLOROWE PÓŁOKRĘGI TĘCZA DO BUDOWANIA 11 ELEM.

Wszyscy możemy się zgodzić, że najlepsze zabawki dla dziecka to te, które pomagają mu rozwijać nowe umiejętności i zachęcają malucha do nauki nowych rzeczy. Połączenie przyjemnej, miłej zabawy z pożyteczną nauką i rozwojem to idealna okazja do poszerzania umiejętności malucha i zdobywania nowych doświadczeń.

Wybierając zabawki dla 3 latka zwróć uwagę na jakość, posiadane atesty bezpieczeństwa, a także wartość samej zabawki jako elementu, który ma wspierać prawidłowy rozwój dziecka.

 

Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy