Wygładzenie, matowienie i krycie – testujemy podkłady


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dobranie odpowiedniego podkładu do cery jest nie lada wyzwaniem. Często ciężko znaleźć taki, który dostosuje się do skóry i nie będzie wyglądał jak maska.

Wybór jest tym trudniejszy, że na rynku istnieje cała masa podkładów w zróżnicowanych cenach, przez co naprawdę ciężko jest podjąć decyzję. Żeby pomóc wam w wyborze, przetestowałyśmy podkłady firmy Soraya.

W nasze ręce trafiły trzy różne rodzaje podkładów Soraya z serii Aqua: Satin, Matt i Cover. Producent podkreśla, że podkłady przeznaczone są dla różnych potrzeb i rodzajów cery oraz wyrównują koloryt, ukrywają niedoskonałości, matują i wygładzają skórę, zapewniają naturalny wygląd, bez „efektu maski”.

Z chęcią przetestowałyśmy te podkłady, a teraz przedstawiamy nasze wyniki. Trzy kobiety i trzy różniące się nieco opinie, dzięki czemu łatwiej wam będzie dobrać podkład Soraya odpowiedni dla siebie. Zwracałyśmy uwagę na konsystencję, krycie i inne cechy.

Soraya Aqua Satin – Wygładza i nawilża

Od producenta: Satynowy podkład z VitaHyal Complex. Podkład idealnie wygładza cerę i wyrównuje jej koloryt, jednocześnie zapewniając doskonałe nawilżenie i poczucie komfortu. Podkład nie gromadzi się w zmarszczkach, nie powoduje efektu maski. Dostępne odcienie: 101 jasny beż, 102 naturalny, 103 ciepły beż, 104 opalony.

Konsystencja
Według Asi: gęsta, od razu po nałożeniu wydaje się lepka, ale jednak dobrze i równo się rozprowadza.
Opinia Ani: Konsystencja gęsta, ale rozprowadza się dość sprawnie. Wygodne dozowanie.
Recenzja Moniki: Podkład jest gęsty i trochę ciężko mi się go rozprowadzało, zwłaszcza palcami, lepsza jest gabka.

Krycie
Asia: nie kryje idealnie – spod podkładu przebijają zaczerwienienia i niedoskonałości, trzeba nałożyć sporo podkładu, by je zniwelować, co może dać efekt maski.
Ania: podkład kryje dość dobrze i nie odniosłam wrażenia efektu maski. Dobrze dopasowuje się do skóry.
Monika: przy mojej ciemnej cerze podkład nie sprawdził się najlepiej. Niby wyrównał kolor i zakrył niedoskonałości, ale musiałam użyć go bardzo dużo.

Inne cechy: zgadzamy się, że podkład Aqua Satin faktycznie wygładza, skóra wydaje się nawilżona, a makijaż jest trwały przez kilka godzin.

Soraya Aqua Matt – Matuje i nawilża

Opis producenta: Jedwabisty podkład z SilkyBlur Complex. Podkład perfekcyjnie matuje cerę i maskuje niedoskonałości, jednocześnie zapewniając doskonałe nawilżenie i poczucie komfortu. Podkład nie zatyka porów, nie powoduje efektu maski. Dostępne odcienie: 101 jasny beż, 102 naturalny, 103 ciepły beż, 104 opalony.

Konsystencja
Asia: dość gęsta, wydaje się trochę ciężka, ale rozprowadza się równomiernie i szybko.
Ania: pomimo gęstości rozprowadza się ok.
Monika: gęsty i trochę lepki, ale da się w miarę równomiernie rozprowadzić.

Krycie
Asia: wyrównuje kolor cery, kryje dość dobrze, ale nie idealnie, matuje bardzo dobrze.
Ania: kryje i matuje naprawdę dobrze.
Monika: znów miałam problem z pokryciem moich niedoskonałości, ale efekt matujący jest naprawdę zauważalny.

Inne cechy: dobre nawilżenie, niezła trwałość (do 8 godzin).

Soraya Aqua Cover – Kryje i nawilża

Od producenta: Aksamitny podkład z kwasem hialuronowym. Podkład idealnie kryje wszelkie niedoskonałości cery i wyrównuje jej koloryt, jednocześnie zapewniając doskonałe nawilżenie i poczucie komfortu. Podkład nie powoduje efektu maski. Dostępne odcienie: 201 jasny beż, 202 naturalny, 203 ciepły beż, 204 opalony.

Konsystencja:
Asia: gęsta, ale szybciej się rozprowadza niż pozostałe dwa podkłady.
Ania: gęsta jak pozostałe, ale rozprowadza się najlepiej.
Monika: trochę się lepi, ale dobrze się rozprowadza.

Krycie
Asia: kryje równo, ale nie idealnie (niedoskonałości przebijają), widocznie wygładza.
Ania: całkiem niezłe nawet przy niewielkiej ilości podkładu.
Monika: najlepsze z wszystkich trzech podkładów, ale również nie idealne.

Inne cechy: zgadzamy się, że podkład odczuwalnie nawilża (czuć zawartość kwasu hialuronowego) i kryje najlepiej z trzech testowanych podkładów, a także najdłużej się utrzymuje.

Mamy nadzieję, że nasze recenzje będą pomocne! Wszystkie podkłady charakteryzują się bardzo podobną gęstą konsystencją, co jednak aż tak bardzo nie przeszkadza w ich rozprowadzaniu. Tak się złożyło, że dla naszych cer najlepszy okazał się podkład Aqua Cover. Jednak każda cera potrzebuje czegoś innego, dlatego zachęcamy do przekonania się na własnej skórze, którzy z trzech podkładów Soraya Aqua będzie wam pasował.