Wysyłka kurierem? Sprawdź, jak odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę!

Często zdarza się tak, że zarówno do rodziny jak i do bliskich chcemy wysłać paczkę, a jej gabaryty niestety nie odpowiadają wymaganiom stawianym przez pocztę. Wówczas niezbędne jest skorzystanie z usług kurierskich. Jednak by paczka dotarła w bezpieczny sposób do odbiorcy, obowiązkiem nadawcy jest jej odpowiednie przygotowanie. Pakunek trzeba bowiem zabezpieczyć, tak by nie został on uszkodzony podczas transportu. Jak więc przygotować pakunek do wysyłki kurierem?

Jak zabezpieczyć przesyłkę do wysyłki kurierem?

Nie jest tajemnicą, że podczas transportu paczki są narażone na wiele uszkodzeń mechanicznych. Niezbędne jest więc ich odpowiednie zabezpieczenie, by w nie naruszonym stanie mogły dotrzeć one do odbiorców. Warto więc w pierwszej kolejności dowiedzieć się, jak można zapakować niewielkie przedmioty. Otóż do ich zabezpieczenia idealnie sprawdzi się folia bąbelkowa, a także specjalne pudełka popularnie nazywane „owijkami”. Co więcej można również zakupić specjalne bąbelkowe koperty lub dowolnych rozmiarów pudełka kartonowe np. z hurtowni kartonów. Jeśli jednak zdecydujemy się na pudełka kartonowe, to w przypadku małych przedmiotów najlepiej jest wypełnić przestrzeń papierami lub folią dla dodatkowego zabezpieczenia. Szczególnie jest to istotne w momencie, kiedy zdecydowaliśmy się nadać kurierem kosmetyki, czy inne płynne produkty, które są o wiele bardziej narażone na uszkodzenie. Warto zaznaczyć, że we wspomnianej już hurtowni kartonów dostępne są specjalne opakowania, dedykowane transportowi produktów płynnych. Finalnie, koniecznie należy zwrócić uwagę na to, by paczka posiadała regularny kształt, a jej waga odpowiadała wymaganiom określonym przez firmę kurierską. Jak zapakować większe produkty jak np. różnego rodzaju sprzęty czy meble? Otóż one również powinny zostać nadane w kartonowych opakowaniach. W tym celu należy maksymalnie dobrać wymiary opakowania do gabarytów wysyłanego przedmiotu. Wole przestrzenie, podobnie jak w poprzednim przypadku, dobrze jest wypełnić papierami lub specjalnymi wypełniaczami. Istotne jest również to, że jeśli produkt pozwala na rozłożenie go na części, to również warto to zrobić. Nie tylko zmniejszy to rozmiar paczki, ale dodatkowo ją zabezpieczy.

Warto wykorzystać produkty, dedykowane zabezpieczaniu przesyłek

Jeśli wciąż pojawiają się trudności w związku z przygotowaniem i zabezpieczeniem przesyłki do nadania jej kurierem, wówczas rozwiązaniem okazują się gotowe już materiały do pakowania i zabezpieczania. Hurtownia kartonów Mandras.pl posiada w swojej ofercie szeroki asortyment, dzięki któremu paczka w bezpieczny sposób dotrze na miejsce. Warto wykorzystać następujące akcesoria do pakowania:

  • folia bąbelkowa- która sprawdzi się przede wszystkim podczas owijania produktów bardzo delikatnych i narażonych na uszkodzenia.
  • wypełniacze- wykonane z różnych materiałów, najczęściej ze styropianu. Sprawdzą się one jako stabilizatory, wypełniając wolną przestrzeń w pudełku i chroniąc jego zawartość/
  • kartonowe pudełka- które powinny być dopasowane do rozmiarów pakowanego przedmiotu. W nich warto również umieścić wypełniacz.
  • folia typu strech- którą można dodatkowo owinąć pudełka i przesyłki
  • taśma do pakowania- niezbędna celem dokładnego zaklejenia pudełka
  • koperty bąbelkowe- kiedy chcemy wysłać małe przedmioty

Warto również sprawdzić, zanim zdecydujemy się nadać paczkę, jakie produkty są dozwolone. Oczywiście lista przedmiotów, których kurier nie może zabrać zależy przede wszystkim od restrykcji danego kraju, do którego ma trafić paczka.

Wysyłka kurierem to najszybszy i najlepszy sposób na nadawanie paczek. Niemniej jednak, pamiętając o odpowiednim jej zabezpieczeniu, dostajemy swoistą gwarancję odnośnie tego, że nie ulegnie ona uszkodzeniom podczas transportu i dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Warto wiedzieć, że to właśnie na nadawcy ciąży obowiązek przygotowania nadawanej paczki, tak by kurier mógł ją wygodnie zabrać, a także by była ona bezpieczna podczas nawet najdłużej trasy.