XVI Targi Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej. Fotorelacja

Niedzielne jarmarki, które co jakiś czas odbywają się na Rynku Kościuszki, to nie lada gratka dla miłośników regionalnego rzemiosła i jadła.

Tym razem Muzeum Podlaskie w Białymstoku zorganizowało w okolicach ratusza XVI Targi Rzeźby Ludowej, Kowalstwa i Tkaniny Dwuosnowowej, które odbyły się w niedzielę (6 września) w godz. 9.00-15.00.

Podczas wydarzenia wszyscy koneserzy sztuki ludowej mogli obejrzeć i zakupić wyroby artystów z regionu, ale także licznych twórców z Polski, Litwy i Białorusi. Wrażenie robiły misternie wykute dzieła kowali, pięknie tkane dywany i tkaniny oraz tradycyjna wycinanka ludowa, która przy okazji targów miała swój festiwal.

Nie da się jednak ukryć, że największą popularnością cieszyły się stoiska z tradycyjnie wytwarzanymi produktami spożywczymi. Białostoczanie chętnie kupowali regionalne słodkości, takie jak sękacze, mrowiska, miody z podlaskich pasiek, a także bardziej wytrawne frykasy – sery korycińskie, ale także te z gór, pyszne pieczywa oraz swojskie wędliny z Polski i Litwy.

Na targowej scenie wystąpili: wybitna kurpiowska śpiewaczka – Apolonia Nowak, Kapela Kurpiowska z Kadzidła (Ryszard Maniurski – harmonia pedałowa, Andrzej Staśkiewicz – skrzypce, Paweł Majewski – bębenek), Małgorzata Drabik z d. Makowska – harmonia pedałowa, Marcin Żarnecki – dudy.

Koniecznie obejrzyjcie naszą fotorelację!