Zapisz już dziecko do przedszkola

Miasto Białystok ogłosiło rozpoczęcie rekrutacji do przedszkoli samorządowych oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach i placówkach niepublicznych, z którymi samorząd ma podpisaną umowę. To kluczowy moment dla rodziców poszukujących miejsc dla swoich najmłodszych pociech. W tym roku miasto przygotowało ponad 10,9 tysiąca miejsc dla dzieci w przedszkolach.

Proces rekrutacji rozpoczął się w poniedziałek, 26 lutego i potrwa do 8 marca. Rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej poprzez system elektroniczny, dostępny na stronie bialystok.formico.pl.

Wniosek należy wypełnić elektronicznie, a następnie wydrukować i podpisać. Istnieje także możliwość potwierdzenia wniosku przez podpis elektroniczny, co eliminuje potrzebę składania go w formie papierowej.

Prezydent Tadeusz Truskolaski podkreśla, że postępowanie rekrutacyjne odbywa się na podstawie kryteriów ustawowych i samorządowych, zapewniając transparentność i uczciwość procesu.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 28 marca o godzinie 15:00. Rodzice zakwalifikowanych dzieci będą mieli czas do 4 kwietnia (do godziny 15:00) na potwierdzenie woli przyjęcia dziecka do wybranej placówki. Ostateczne wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 5 kwietnia o godzinie 15:00.

Na rok szkolny 2024/2025 w Białymstoku przygotowano łącznie około 10 947 miejsc dla przedszkolaków. Spośród nich, około 8 570 miejsc znajduje się w przedszkolach samorządowych, 1 667 w 70 oddziałach przedszkolnych (w tym 5 integracyjnych) w 22 publicznych szkołach podstawowych, oraz 710 miejsc w 10 przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach przedszkoli samorządowych.

We wrześniu 2023 roku, edukację przedszkolną w placówkach publicznych rozpoczęło 10 883 wychowanków, co pokazuje istotność zapewnienia odpowiednich miejsc dla przedszkolaków w mieście.

Wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące rekrutacji, takie jak terminy, zasady, kryteria oraz lista placówek, są dostępne w zakładce „Edukacja – Rekrutacja” na stronie internetowej miasta. Rodzice mogą tam znaleźć kompleksowe informacje ułatwiające proces aplikacji ich dzieci do przedszkoli na kolejny rok szkolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.