Zegarki damskie – czym kierować się przy ich zakupie?

Zegarek w obecnych czasach to już nie tylko czasomierz, ale również biżuteria. W sklepach znajdziesz zegarki o przeróżnym designie i kolorach. Wybierając czasomierz, warto zwrócić uwagę, nie tylko na jego aspekt praktyczny, ale również to by stylem pasował do Ciebie lub osoby, której chcesz go podarować. Jednak to nie wszystko! Co jeszcze jest istotne przy zakupie damskiego zegarka? Podpowiadamy!

Czy wodoszczelność damskiego zegarka ma znaczenie?

Wodoszczelność zegarka to bardzo istotna kwestia, jednak nie każdy potrafi ją odpowiednio zinterpretować. Ma ona znaczenie nawet w tak prozaicznych sytuacjach, jak mycie rąk albo podczas deszczu. Obecnie praktycznie każdy model zegarka charakteryzuje się jakąś wodoszczelnością. Warto jednak poznać znaczenie tego parametru, by przypadkiem nie uszkodzić swojego czasomierza. Wodoszczelność podaje się w liczbie atmosfer (M). Modele, w których ten parametr wynosi 3 M, będą odporne na deszcz i mycie rak. Z zegarkami o wodoszczelności 5 M możesz brać prysznic lub kąpiel w wannie. Natomiast czasomierze o wodoszczelności 10 M i więcej przetrwają pływanie w basenie i nurkowanie. Szczegółowych informacji o wodoszczelności danego modelu zawsze szukaj w jego karcie gwarancyjnej.

Jaki zegarek damski wybrać na co dzień, a jaki od święta?

Różnorodność modeli damskich zegarków może przyprawić o zawrót głowy. Czasami bardzo ciężko jest zdecydować się na zakup konkretnego egzemplarza. Jeśli Ty lub osoba, której chcesz go podarować gustujecie w sportowych stylizacjach, to zdecyduj się na sportowy model zegarka na silikonowym pasku, będzie on doskonałym uzupełnieniem stylizacji, a jego liczne funkcje przydadzą się np. podczas ćwiczeń na siłowni.

Do mniej sportowych stylizacji doskonałym dodatkiem będzie zegarek damski na skórzanym pasku. Różnokolorowe paski pozwalają na dopasowanie zegarka do swojego stylu i kolorystyki ubrań. Możesz także wybrać klasyczny model z białym lub czarnym paskiem, który będzie uniwersalnym dodatkiem.

Natomiast zegarki na bransolecie, to elegancki dodatek, który może być doskonałym substytutem biżuterii. Będzie pasował zarówno do klasycznych, jak i eleganckich stylizacji. Wszystko w dużej mierze zależy do jego wielkości i wyglądu. 

Kupując damski zegarek, kieruj się także jego jakością. Zyskujesz wtedy gwarancję, że zachowa on doskonały wygląd nawet podczas intensywnego użytkowania, a mechanizm będzie działał bez zarzutu przez kilka lat. Duży wybór, wysokiej jakości zegarków damskich znajdziesz w sklepie Prince. Oferta obejmuje modele idealne zarówno na co dzień, jak i od święta.