Żele dla początkującej manicurzystki

Jeśli dopiero zdobyłaś certyfikat stylistki paznokci i rozpoczynasz swoją działalność, to najcenniejsze będą dla Ciebie pierwsze opinie zadowolonych klientek. Pokuszą się o nie, kiedy sprawisz, że ich paznokcie będą wyglądać olśniewająco i seksownie, a warstwy żelu zachwycą trwałością. Dowiedz się, jakie żele pomogą mniej doświadczonym stylistkom wykonywać manicure, który zadowoli ich klientki.

Zdobywaj wprawę i zadowolone klientki

Osiągnięcie perfekcji w nakładaniu manicure wymaga czasu i praktyki. To naturalne, że każda klientka oprócz wymarzonych efektów i jakości oczekuje też, że spędzi w salonie jak najmniej czasu. Połączenie jakości i szybkości usług na początku może być trudne, dlatego warto, byś skupiła się na tym pierwszym – klientki zadowolone z efektów nie zwrócą uwagi na czas spędzony w salonie.

Postaw na żele jednofunkcyjne

Żele do paznokci z pojedynczą funkcją, czyli baza, żel budujący i żel nabłyszczający, pomogą Ci wypracować prawidłową technikę pokrywania płytki paznokcia lakierem, czy nakładania kolejnych warstw hybrydy lub żelowego manicure. Nakładając kolejno pojedyncze warstwy, wypracujesz technikę i wprawę, dzięki którym już Twoje pierwsze klientki będą mogły cieszyć się zachwycającymi paznokciami. Z biegiem czasu będziesz mogła zacząć stosować wymagające większej precyzji żele 3 w 1, które znacznie skrócą czas wizyty klientów w Twoim studiu.

Bazy dla początkujących stylistek

Funkcją bazy jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności żelu budującego. Podkłady bazowe charakteryzują się różną gęstością, która wpływa na łatwość rozprowadzenia ich na płytce paznokcia. Początkujące stylistki powinny sięgać po bazy o średniej gęstości, które bez posiadania większej wprawy można łatwo rozprowadzić na paznokciu. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia możesz zacząć używać bardziej płynnych podkładów bazowych, które wymagają większej precyzji. Bazy Pronails posiadają wyraźne oznaczenia, dzięki którym dobierzesz podkłady przystosowane do swojego stopnia zaawansowania w wykonywaniu żelowego manicure.

Na etapie zaopatrywania swojego studia kosmetycznego zadbaj o to, by znalazły się w nim primery, czyli preparaty, które stanowią strukturę wiążącą pomiędzy płytką paznokcia i chemicznymi produktami kosmetycznymi. Aby spełnić oczekiwania jak najszerszego grona klientek wybierz primery do paznokci normalnych, łamliwych, cienkich i suchych. Z kolei dehydratory pomagają w odtłuszczaniu płytki paznokcia przed zabiegiem kosmetycznym.

Żele budujące

Na drugim etapie żelowego manicure, czyli nakładaniu żelu budującego, także masz możliwość wybrania preparatu dostosowanego do swoich potrzeb. Żele budujące dla początkujących stylistek charakteryzują się większą gęstością. Mniej doświadczonym manicurzystkom łatwiej jest pracować na gęstszych żelach, które mają niższe właściwości samopoziomujące, tzn. nie rozlewają się zbyt szybko po płytce paznokcia. Ich charakterystyczną cechą jest również kompromis osiągnięty pomiędzy stopniami ich twardości i elastyczności. Żele twarde wykorzystujemy do przedłużania paznokci na formie, natomiast elastyczne do ich wzmacniania.

Żele nabłyszczające

W kwestii wyboru żelu nabłyszczającego jako początkująca stylistka nie powinnaś mieć żadnego problemu, bowiem w większości topy nabłyszczające mają rzadką strukturę, a ich aplikacja jest łatwa dla stylistek na każdym poziomie zaawansowania. Żele utwardzające powinno nakładać się cienką warstwą, tak jak zwykły lakier. Jednak kluczowym elementem dla końcowego efektu jest odpowiednia lampa, np. lampa LED Pronails Smart Light. Bez odpowiedniego utwardzenia lampą nawet najlepszy nabłyszczacz nie zagwarantuje maksymalnego połysku.

Jeśli dopiero zaopatrujesz swój salon w asortyment, warto, abyś pomyślała również o nabłyszczaczach hipoalergicznych, których możesz używać na paznokciach ze skłonnościami do alergii skórnych.