Zimowe jazdy na Torze Białystok

Zima to dla kierowców zdecydowanie najtrudniejszy czas. Prowadzenia auta w tym okresie można uczyć się w bezpiecznym miejscu – na Torze Białystok. Tu organizowane są swobodne jazdy samochodowe oraz jazdy na czas.

Zmienne warunki drogowe są wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych  kierowców. Jazdę w ekstremalnych warunkach i utrzymanie pojazdu na ośnieżonej lub oblodzonej drodze można próbować opanować. Warto to robić w bezpiecznych i przystosowanych do tego warunkach. Takim miejscem jest Tor Białystok – jedyny na Podlasiu obiekt do ćwiczenia jazdy różnymi pojazdami. Tu każdy może podnosić umiejętności manewrowania kierownicą swojego auta, ćwiczyć wyprowadzenie samochodu z poślizgu czy sprawdzić w praktyce działanie systemu ABS i przyczepności opon na zakręcie ośnieżonej trasy.

Aktualnie na Torze Białystok organizowane są swobodne jady samochodowe. W grudniu 2021 r. organizowane są we wtorki i czwartki oraz w weekendy. Najbliższe swobodne jazdy samochodowe w czwartek, 9 grudnia w godz. 12:30-13:30 i 14:00-15:00. Rezerwacje przyjmowane są w lewym górnym rogu strony http://miejskoaktywni.pl/s,tor-bialystok,70.html#/home.  Z toru mogą korzystać także osoby, które nie mają prawa jazdy, ponieważ obiekt nie jest drogą publiczną.

Na Torze Białystok jest też okazja do ścigania się na czas. W niedzielę, 5 grudnia odbędą się jazdy z pomiarem czasu. Elektroniczny system pomiaru czasu pozwala precyzyjnie określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. To propozycja dla kierowców, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności prowadzenia pojazdu i porównać się z innymi kierowcami, i tych szukających adrenaliny w prędkości i precyzji. Jazdy zaplanowane są w dwóch rundach: pierwsza w godz. 10:00 – 12:00, druga w godz. 13:00 – 15:00.

Najbliższe i jednocześnie ostatnie w tym roku jazdy z pomiarem czasu to idealny trening przed Barbórką, czyli 7. rundą STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. To wydarzenie odbędzie się 11 grudnia na Torze Białystok oraz w nowej lokalizacji, która do momentu zamknięcia listy zgłoszeń jest tajemnicą. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia do godziny 15:00 na stronie: http://smbap.pl/.