Centrum Pomocy Dzieciom

W Białymstoku powstało Centrum Pomocy Dzieciom. Oferuje kompleksową pomoc psychologiczną, prawną i medyczną dzieciom – ofiarom przemocy i ich rodzinom. Placówkę prowadzi Podlaskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza, wspiera finansowo m.in. Miasto Białystok.

 

Nowo powstałe centrum mieści się przy ul. gen. F. Kleeberga 8. Oferta placówki jest skierowana do mieszkańców Białegostoku i jest bezpłatna. Miasto przeznacza na działania prowadzone w Centrum Pomocy Dzieciom Klanzy ponad 1 mln zł, w tym ok. 400 tys. zł na przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

W placówce pracują wykwalifikowani specjaliści – psychiatrzy dziecięcy, lekarze, psycholodzy i pedagodzy doświadczeni w pracy z dziecięcą traumą, prawnicy towarzyszący dzieciom i ich rodzicom w procedurach prawnych i sądowych. W centrum znajduje się specjalnie przygotowany pokój, w którym dzieci w bezpieczny i przyjazny dla nich sposób będą mogły zostać przesłuchane.

Centrum Pomocy Dzieciom realizuje najlepszy model wsparcia najmłodszym ofiarom przestępstw. Ta specjalistyczna placówka wspiera kompleksowo dzieci i ich rodziny. Pomaga skutecznie również dzięki współpracy z lokalnymi instytucjami, m.in. sądami, prokuraturami, miejskimi ośrodkami pomocy społecznej, placówkami ochrony zdrowia, oświaty i policją.

– Bardzo ważne jest, aby miejsce, w którym najmłodsi otrzymują pomoc, było przyjazne, a pracownicy kompetentni. Cieszę się, że białostockie Centrum Pomocy Dzieciom spełnia te kryteria – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Sieć centrów Pomocy Dzieciom koordynuje fundacja Dajemy Dzieciom Siłę. Tę ogólnopolską inicjatywę honorowym patronatem objął Rzecznik Praw Dziecka. Do tej pory zostały uruchomione cztery centra – w Starogardzie Gdańskim, Warszawie, Głogowie i Białymstoku.

Stowarzyszenie Klanza od 11 lat w Białymstoku realizuje działania na rzecz potrzebujących dzieci. Nowo utworzona placówka zastąpiła dotychczas działające Centrum Ochrony Dziecka i Rodziny.

 

Autor: Agnieszka Błachowska (UMB)


Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fcentrum-pomocy-dzieciom%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.