Festiwal Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko

II Edycja Festiwalu Światła i Sztuki Ulicy Lumo Bjalistoko odbędzie się 2 i 3 października 2015 roku. W te dni w całym mieście będziemy mogli podziwiać niezwykłe instalacje, iluminacje oraz sztukę uliczną.

Lumo Bjalistoko jest pierwszym festiwalem w północno-wschodniej części kraju, który za pomocą światła dokonuje zaskakujących metamorfoz nocnej przestrzeni miejskiej. Festiwal Lumo Bjalistoko łączy innowacyjne pomysły i techniki instalacyjne, tworząc tym samym nieszablonowe formy sztuki wizualnej.

Jego główną ideą jest ukazanie różnorodnych form artystycznych, wykorzystujących światło wraz z mniej znanymi odmianami street artu. Staje się ono tym samym przewodnikiem po naturze danej przestrzeni, która staje się plastyczna i łatwa do modelowania. Taka forma sztuki kreuje odbiór przestrzeni oraz wytwarza relację pomiędzy architekturą, człowiekiem i środowiskiem. Na Festiwal składają się różne dziedziny sztuki wykorzystujące światło. W ramach tego wydarzenia zaprezentowane zostaną: mapping, iluminacje, instalacje artystyczne, street art oraz sztuki performatywne.

Lokalizacja: od Rynku Kościuszki, po dziedziniec Pałacu Brancickich, aż do Parku Starego mieszczącego się przed Teatrem Dramatycznym.
Oprócz instalacji stałych pojawią się iluminacje,  elementy street-artu oraz wydarzenia performatywne.
Festiwal nie odbywa się według harmonogramu. Po nastaniu zmroku każdy uczestnik będzie mógł we własnym tempie poruszać się po terenie Festiwalu i odkrywać kolejne instalacje.

Nie ma sztywnych godzin występów sztuk performatywnych ze względu na możliwość wystąpienia zmiennych warunków atmosferycznych. Ze względów organizacyjnych miejsce lokalizacja niektórych instalacji może ulec zmianie, o czym organizatorzy będą informować użytkowników aplikacji mobilnej i kanałów społecznościowych.

Więcej informacji o zaplanowanych działaniach tutaj.

Zdjęcie: zapowiedź wydarzenia w serwisie społecznościowym; informacje: strona Festiwalu.