Markowe spodnie jeansowe – warto je kupić?

Każdy z nas ma w swojej szafie kilka żelaznych klasyków. Mowa tutaj o T-shircie, koszuli z długim rękawem i głównym punkcie dzisiejszego artykułu, jakim są jeansy! Pewnie wiele razy słyszeliście, że na pewnych rzeczach nie warto oszczędzać i według nas właśnie takim „czymś” są wspomniane spodnie, wykonane z niebieskiego materiału, który wszyscy znamy i kochamy! Możecie jednak się zastanawiać, czy naprawdę warto inwestować nieraz poważne sumy, na markowy egzemplarz?

Cena naszych spodni

Porównując na pierwszy rzut oka markowe jeansy od producentów takich jak Tommy Hilfiger do tych, które znajdziemy w https://www.markoweubrania.com/kategoria/spodnie-jeansy-leginsy-tommy-hilfiger, różnią się przede wszystkim – ceną. Te wcześniejsze mogą osiągać ceny od 300 złotych wzwyż, natomiast wersja tańsza będzie nas kosztowała trzy razy mniej. Co jednak uzyskamy, kupując popularne jeansy od światowych marek? Zastanówmy się nad tym wspólnie.

Jakość materiału

Przede wszystkim możecie się domyślić, że jakość jeansów od zagranicznego producenta cechującego się znaną marką będzie znacznie lepsza. Mają oni dostęp do znacznie mocniejszych materiałów, które są gwarancją, że spodnie wytrzymają więcej niż jeden sezon noszenia. Zwykle są one wykonywane metodami tradycyjnymi, wraz z użyciem tzw. selvedge, będącym bardzo estetycznym sposobem wykończenia, które jest również niezwykle wytrzymałe na użytkowanie.

Waga jeansów?

Czymś, co świadczy o jakości jeansów, jest także ich… waga. Najbezpieczniejszym wyjściem będzie ustalenie najniższej granicy wagi na 14 uncjach (w przeliczeniu około 400 gramów). Możemy spokojnie przyjąć zasadę, że czym będzie on cięższy, tym cechować będzie się większą wytrzymałością. Należy jednak pamiętać, że nie sama waga świadczy o tym, jak spisywać będą się jeansy. Zwróćmy również uwagę na to, jak prezentują się same nici wykorzystane do połączenia czy przede wszystkim- jak prezentujemy się w danym fasonie!

Podsumowanie

Jak widzicie, zakup markowych jeansów jest świetnym pomysłem! Sami się przekonamy, że czasami lepiej jest wydać nieco więcej na parę, która będzie nam towarzyszyć przez kilkanaście miesięcy (lub nawet dłużej), niż co kilka tygodni wymieniać te z sieciówki. To, na co się jednak zdecydujecie, zależy jednak tylko od was!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.