Kogo dotyczy problem z erekcją?

W tym artykule dowiesz się kogo dotyczy problem z erekcją i poznasz skuteczne rozwiązania tej przypadłości.

Kogo dotyczy problem z erekcją?

Odpowiedź na pytanie kogo dotyczy problem z erekcją może być zaskakująca. Mianowicie problem ten może dotyczyć każdego mężczyzny, niezależnie od wieku.

Obecnie wydaje się, że na zaburzenia seksualne cierpią tylko starsi panowie. Z tego powodu tak niewielu młodych mężczyzn decyduje się na szukanie pomocy w tym temacie. Postrzegają to jako coś bardzo osobistego i upokarzającego. Presja dzisiejszych czasów powoduje, że temat ten jest niezwykle delikatny i wstydliwy. Często kobiety pogłębiają dany problem wywierając to coraz większy nacisk na panów.

Zaburzenia z erekcją automatycznie prowadzą do obniżenia samooceny, co w dalszej kolejności może przyczynić się do wystąpienia depresji. Co świadczy tylko o tym, że temat ten jest niezwykle delikatny.

Podkreślając jeszcze raz, na zaburzenia związane z erekcją może cierpieć każdy mężczyzna: nastolatek, trzydziestolatek czy po sześćdziesiątce. Nie należy się jednak przejmować, bowiem w dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo sposobów na zwalczenie danego problemu. Aby jednak móc znaleźć odpowiednie rozwiązanie, wpierw trzeba zrozumieć źródło omawianego zaburzenia.

Poniższe informacje zostały przygotowane w oparciu o artykuł z https://erektoportal.pl. Stał się on podstawą do omówienia męskich problemów z erekcją w zależności od wieku. Na początku zostanie wyjaśnione co powoduje erekcję, następnie zostaną opisane przyczyny występowania potencji, aby w końcowej części skupić się na rozwiązaniu problemu związanego z danym zaburzeniem seksualnym.

Co przyczynia się do występowania erekcji?

Wszystko zaczyna się od bodźca, który może mieć charakter dotykowy, wzrokowy bądź słuchowy. Może też wystąpić w formie wyobraźni seksualnej lub myśli o zbliżającej się możliwości odbycia stosunku. Wówczas poprzez pobudzenie centrum erekcji, które umiejscowione jest w rdzeniu kręgowym, ma miejsce wzwód.

Najważniejsze w przypadku erekcji są ciała jamiste i ciało gąbczaste, które otaczają cewkę moczową. W ciałach jamistych umiejscowione są tzw jamki, które oddzielone są od siebie pasmami mięśni gładkich. Właśnie w tym miejscu nerwy erekcyjne mają swoje zakończenia. Powoduje to sytuację, w której impuls najpierw powstaje w głowie, w wyniku czego rozszerzeniu podlegają tętnice i następuje dopływ krwi do ciał jamistych do prącia. W ten właśnie sposób członek ulega zwiększeniu i staje się twardszy.

W wyniku zaburzenia potencji mężczyźni nie są w stanie utrzymać erekcji wystarczająco długo bądź mieć możliwość pełnego jej przeżycia. Bezpośrednio wiąże się to z impotencją oznaczającą długotrwałą niezdolność do odbycia satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Istnieje wiele przyczyn jej występowania, ale o tym w dalszej części artykułu.

Komu mogą grozić problemy z erekcją?

Tak jak już zostało to zaznaczone na samym początku artykułu, każdy mężczyzna niezależnie od wieku może cierpieć na zaburzenia seksualne. Badania pokazują, że problem ten obecnie dotyka, aż sto pięćdziesiąt milionów facetów na świecie. Największy ich odsetek występuje w grupie po czterdziestym roku życia.

Jedyna różnica dotycząca zaburzeń erekcji polega na przyczynach, które je powodują.

Główne przyczyny problemów z erekcją

Istnieją przeróżne problemy związane z erekcją, dlatego czasami jej przyczyny nie są łatwe do zdefiniowania. Dzieje się tak dlatego, że w niektórych przypadkach nie istnieje jedna główna przyczyna, ale szereg mniejszych, które skumulowane stanowią prawdziwe zagrożenie dla męskiego życia seksualnego.

Do trzech najistotniejszych grup przyczyniających się do zagrożenia impotencji, należą problemy: o podłożu fizycznym, psychologicznym i związane z wiekiem. Nie da się ukryć, że te na tle fizycznym w największym stopniu przyczyniają się do męskiej wadliwości. W dalszej kolejności czynniki psychologiczne, a dopiero na końcu te związane z wiekiem.

Przyczyny fizyczne

Najgorsze zagrożenie wynikające z uwarunkowań fizycznych to zarażenie się grzybicą. Zła dieta przyczynia się do nieszczelności naczyń krwionośnych i jelit, powodując przemieszczanie się bakterii z jelit na inne organy. Objawy grzybicy występują w postaci zmian skórnych lub swędzenia prącia.

Osłabienie nadnerczy znajduje odzwierciedlenie w niskim libido. Chroniczne zmęczenie u mężczyzn wynikające ze złej diety, bądź niewłaściwej ilości snu skutkuje zmniejszeniem apetytu na seks.

Impotencja statystycznie zauważalna jest wśród połowy cukrzyków. Zwężenie niedrożności naczyń krwionośnych w okolicach tętnic prącia wpływa negatywnie na włókna nerwowe odpowiedzialne za erekcję.

Swobodny przepływ krwi blokują blaszki miażdżycowe w naczyniach krwionośnych, tym samym powodując problemy ze wzwodem u panów. Powstają one wskutek chorób serca i układu krążenia. Głównie chodzi tu o zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, miażdżycę czy nadciśnienie.

Zaburzenia hormonalne związane z poziomem testosteronu czy prolaktyny we krwi skutkują brakiem wzwodu oraz niskim libido.

Dodatkowo do czynników stanowiących zagrożenie dla udanego życia seksualnego u mężczyzn możemy zaliczyć używki, zażywane leki, siedzący tryb życia czy skutki przebytych chorób.

Przyczyny psychiczne

Psychika ma ogromną moc. W zależności od samopoczucia mężczyzna może wykazywać większe bądź mniejsze zainteresowanie seksem.

Stres w dzisiejszych czasach i codzienna presja, nie sprzyjają seksualnym igraszkom. Ochota na seks spada w momencie kiedy zauważalne są problemy między partnerami. Mit o seksie na zgodzie w tym przypadku się nie sprawdzi, bo nie chodzi tutaj o jednorazową, spontaniczną kłótnie, która wznieci ogień. Ale o poważnych problemach w związku.

Niska samoocena, depresja czy lęk przed niepowodzeniem podczas współżycia to kolejne zagrożenia dla męskiej erekcji.

Chodź z pozoru czynniki fizyczne, psychiczne czy wynikające z wieku, mogą wydawać się łatwe do rozwiązania, nie należy ich nigdy ignorować. Warto w leczenie męskich problemów zaangażować również partnerkę. Według badań powoduje to zwiększenie prawdopodobieństwa osiągnięcia zamierzonych rezultatów.

Najlepsze sposoby zwalczania problemów z erekcją

Dieta może okazać się kluczem do sukcesu. Złe odżywianie wpływa negatywnie na męski organizm powodując rozwój bakterii oraz grzybów. Codzienny męski jadłospis powinien zostać uzupełniony o tabletki na potencję oraz witaminy i zioła.

Tabletki na potencję oparte na naturalnych suplementach diety pozwolą mężczyznom zachować odpowiednią równowagę w organizmie. Dodatkowo przyczynia się nie tylko do rozwiązania problemów z erekcją, ale także do większej rozkoszy.

Kolejnym krokiem w momencie kiedy zdrowa dieta została wprowadzona w życie, jest aktywność fizyczna.

Mowa tutaj o najprostszej jej formie – o przysiadach i ćwiczeniach aerobowych. Poprzez zwykłe przysiady mężczyzna jest w stanie podnieść poziom testosteronu w swoim organizmie. Zwykły trening powinien mieć miejsce trzy razy w tygodniu, licząc cztery serie po dziesięć powtórzeń.

Poprzez dotlenienie organizmu panowie są w stanie zwalczyć problemy z impotencją. Dlatego zaleca się również bieganie czy dłuższe spacery.

Ważne, aby jakakolwiek wybrana aktywność fizyczna była wykonywana z rozwagą. Zbyt wielkie obciążenie organizmu może spotęgować już istniejące problemy.

Konieczna jest również rezygnacja ze wszelkiego typu używek jak alkohol, narkotyki czy papierosy. Warto także, aby panowie dokonali weryfikacji leków, które zażywają oraz skupili się na zrelaksowaniu (np przy pomocy masażu).

W momencie kiedy po zastosowaniu wyżej wymienionych porad, w dalszym ciągu nie widać poprawy problemu należy skontaktować się z lekarzem, gdyż problem najwyraźniej tkwi w czymś poważniejszym.