Eko-triki dla mam: proste sposoby na zielone życie

eko-triki-dla-mam-proste-sposoby-na-zielone-zycie-portal-dla-kobiet-kobiecy-bialystok

Życie w zgodzie z naturą nie musi wymagać dużego wysiłku – wystarczy wprowadzić kilka zmian, aby być bardziej ekologicznym. Oto porady, z których może skorzystać każda mama.

Używane ubranka dla niemowlaka

Niemowlęta zwykle nie noszą ubrań zbyt długo, dość szybko wyrastając z kolejnych rozmiarów. Kupowanie nowej odzieży nie jest przyjazne ani dla środowiska naturalnego, ani dla domowych finansów. Warto więc wybrać używane ubrania, których stan często jest wręcz idealny. Można je kupić w sklepach z odzieżą z drugiej ręki oraz na portalach ogłoszeniowych czy aukcyjnych. Młode mamy mogą też dać drugie życie ubrankom, które kupiły dla swojego dziecka, odsprzedając je.

Zero waste w kuchni

Marnowanie żywności jest bardzo niekorzystne dla środowiska – do jej wyprodukowania potrzeba było przecież bardzo dużo energii oraz wody. Warto więc robić zakupy rozważnie, dobrze planując kolejne posiłki dla siebie i członków rodziny. Pewne trudności może na tym tle przysporzyć rozszerzanie diety niemowlęcia. Maluszek nie jest w stanie zjeść zbyt wiele, natomiast sporo dania zostaje jeszcze w garnku. Dobrym rozwiązaniem będą potrawy w słoiczkach dedykowane niemowlakom powyżej konkretnego miesiąca życia. Spełniają one rygorystyczne normy jakości żywność dla niemowląt i małych dzieci, a odpowiednio przechowywane można podać dziecku jeszcze w ciągu kolejnych 24 godzin. Więcej informacji o produktach dla najmłodszych dostarcza Program Baby&me na swojej stronie internetowej. Dodatkowo, zarejestrowani uczestniczy mogą korzystać z e-booków tworzonych przez ekspertów oraz mają możliwość bezpłatnego zadawania pytań specjalistom takim jak pediatra, neurologopeda czy psycholog.. Program daje też możliwość przetestowania wybranych produktów dedykowanych niemowlakom.

Mokry papier zamiast nawilżanych chusteczek

Nawilżane chusteczki to jeden z produktów, który można znaleźć w torbie niemal każdego rodzica. Tymczasem są one nieprzyjazne naturze, rozkładając się przez wiele lat. Trudno z nich zrezygnować, będąc na przykład na spacerze, ale w domu można sięgnąć po nieco bardziej ekologiczne rozwiązanie, a mianowicie po zwilżoną wodą chusteczkę higieniczną lub papier toaletowy. Stanowią one doskonałe rozwiązanie także w przypadku wrażliwej skóry dziecka, która źle reaguje na różnego typu dodatki zawarte w chusteczkach nawilżanych.

Mniej mediów, więcej kontaktu z naturą

Warto pamiętać o wyłączaniu światła w pomieszczeniach, gdzie aktualnie nie przebywamy, oraz odłączaniu urządzeń elektrycznych od prądu, kiedy nie są używane. Takie proste nawyki nie tylko pomagają ograniczyć zużycie energii, ale również mogą przyczynić się do zmniejszenia naszych rachunków. Nie musimy czuć się winni za korzystanie z urządzeń, które ułatwiają nam życie, jak mikser czy mikrofalówka. Kluczem jest ich świadome i odpowiedzialne używanie.

Pieluchy wielorazowe

Pieluchy wielorazowe to produkt, który zyskuje na popularności wśród eko-rodziców, poszukujących alternatywy dla jednorazowych rozwiązań. Charakteryzują się one wysoką wygodą użytkowania oraz są przyjazne dla środowiska naturalnego. W przeciwieństwie do pieluch tetrowych z przeszłości, nowoczesne pieluchy wielorazowe nie wymagają ani wygotowywania, ani prasowania, co znacznie ułatwia ich codzienne stosowanie. Możliwość prania ich w zwykłych detergentach przeznaczonych do prania dziecięcej odzieży, a także suszenia w suszarce bębnowej, czyni je niezwykle praktycznym wyborem dla współczesnych rodzin.

Program Baby&me – przyjazny eko-mamom!

Program Baby&me dedykowany jest parom planującym ciążę, oczekującym na maluszka oraz rodzicom dzieci do końca 3. roku życia. Jego uczestnicy otrzymują dostęp do wartościowych materiałów w formie cyfrowej, mogą również korzystać z darmowych próbek produktów dla dzieci. Program Nestlé Baby&me to nie tylko miejsce, gdzie rodzice mogą znaleźć informacje o ekologicznych produktach dla najmłodszych, ale również bogate źródło inspiracji DIY i artykułów wspierających świadome rodzicielstwo. W ramach programu przedstawiamy praktyczne porady i kreatywne pomysły, które pomagają rodzicom podejmować decyzje korzystne nie tylko dla ich dzieci, ale też dla środowiska. Naszym celem jest promowanie zrównoważonego podejścia do życia i wychowania dzieci, podkreślając znaczenie wyborów, które mają pozytywny wpływ na naszą planetę.  to duża dawka wiedzy i praktycznych porad, a także sposób na zdobycie cennych nagród w licznych konkursach. Warto do niego przystąpić, by choć trochę ułatwić sobie bycie rodzicem.

Artykuł powstał we współpracy z programem edukacyjnym dla rodziców Nestlé Baby&me.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.