Leśne Muzykowanie – cykliczne zajęcia według teorii Edwina Gordona

Przedszkole Leśne „Puszczyk” zaprasza na zajęcia dla dzieci od roku do 4 lat wg teorii Edwina Eliasa Gordona! Zapewnią one małym dzieciom możliwość rozwijania wrodzonej wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę.

Zajęcia te rozwijają zdolności muzyczne i dają wspaniałe podstawy dla dalszej edukacji muzycznej. Celem jest umożliwienie dzieciom tak naturalnego zanurzenia w muzyce i jej nauki, jak to ma miejsce w przypadku nauki języka ojczystego. Dzieci uczą się audiować – rozumieć muzykę, „myśleć muzycznie”. A wszystko to poprzez wspaniałą zabawę z użyciem m.in. kolorowych chusteczek, piłeczek, baniek mydlanych czy chusty animacyjnej.

Dzieci uczęszczające na Gordonki:

  • wykazują się dużo większą płynnością mowy,
  • łatwością w uczeniu się języka obcego (ze względu na wychwytywanie tzw. melodii języka i akcentu),
  • potrafią dłużej skupić się na wykonywanej czynności
  • są bardziej otwarte na świat.

Rozwijając ich zdolności muzyczne stymulujemy mózg dziecka – proces ten trwa (w zakresie zdolności muzycznych) jedynie do 9 roku życia dziecka. Małe dzieci to mali geniusze – rodzą się z określonym poziomem zdolności muzycznych, który potem spada, jeśli nie jest stymulowany przez otoczenie.

Celem zajęć jest wzbogacanie słownika muzycznego dzieci, ponieważ muzyka traktowana jest jako język, którego dziecko uczy się podobnie jak języka ojczystego.

Podczas zajęć Twoje dziecko skupia się tylko na jednej rzeczy – śpiewaniu lub rytmizowaniu, aby efektywniej przyswoić sobie daną umiejętność. W śpiewaniu wykorzystujemy wszystkie skale modalne, co daje ciekawe dla dzieci melodie, łatwo zapadające w pamięć i poszerzające horyzonty wyobraźni muzycznej. Nietuzinkowe schematy rytmiczne, czasami z atrakcyjnym dla dzieci tekstem z ulubionych wierszyków, wyrabiają poczucie rytmu i wewnętrzny puls. Ruch ułatwia zapamiętywanie melodii i rytmu jednocześnie odprężając i relaksując zarówno dzieci jak i dorosłych.

Dzieci uczęszczające od najmłodszych lat na zajęcia umuzykalniające mają łatwość i lekkość w improwizacji (potrafią wymyślać swoje melodie i rytmy w danej skali i metrum).

Zajęcia prowadzi absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w Białymstoku, studentka muzykologii i pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z 5-letnim doświadczeniem pracy jako rytmiczka w wielu przedszkolach w Warszawie. Kasia – instruktorka ukończyła kurs upoważniający do prowadzenia zajęć umuzykalniających metodą E. E. Gordona organizowany przez Polskie Towarzystwo Edwina Eliasa Gordona we Wrocławiu.

Kiedy i gdzie?

Zajęcia odbywają się cyklicznie w Przedszkolu Puszczyk w Osowiczach (wskazówki dojazdu znajdziecie tutaj: https://bit.ly/2G80LFa) w każdy piątek aż do 25 maja.

Najbliższe zajęcia: 30 marca i 6 kwietnia 2018, godzina 10:30.

Koszt

Cena 1 zajęć w karnecie – 10 zł
Cena pojedynczego wejścia 15 zł

Czas trwania zajęć 30+15 min

Zapisy na zajęcia:

biuro@fundacjatrzycztery.pl w temacie wpisując „Gordonki”
lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 -15.00: Gosia 508 707 080

Informacje i zdjęcie: Przedszkole Puszczyk, https://bit.ly/2ISfYb4