Maskotki z włóczki – czyli sposób na dorobienie do pensji

Rękodzieło to wspaniałe hobby. Pozwala odpocząć po ciężkim dniu pracy, oderwać myśli od codzienności, a jeśli masz pomysły na niezwykłe wyroby możesz dodatkowo zarobić na swoich dziełach. Jednym z ciekawych sposobów na dorobienie do pensji jest robienie dzierganych maskotek, które podbijają serca dzieci i dorosłych.

Amigurumi – maskotka i coś więcej

Amigurumi to japońska sztuka tworzenia maskotek. Najczęściej są one szyte z resztek materiału lub dziergane na szydełku.  Amigurumi jest stosunkowo młodą dziedziną twórczą, co nie oznacza jednak, że nie ma swoich wielbicieli. Maskotki wykonywane ręcznie są bardzo charakterystyczne. Zazwyczaj mają nieproporcjonalnie duże głowy w stosunku do tułowia i kończyn. Maskotki amigurumi tworzone są z myślą o dzieciach ale równie chętnie zbierane są przez dorosłych kolekcjonerów. Także w Polsce zabawki  wykonywane ręcznie zyskują coraz większą rzeszę miłośników, stąd też ich produkcja może okazać się świetnym źródłem dodatkowego dochodu.

Aby zrobić maskotkę…

Jeśli potrafisz szydełkować możesz już teraz zacząć swoją przygodę z amigurumi . Musisz zaopatrzyć się w odpowiednią włóczkę. W zależności od rodzaju i przeznaczenia maskotki najlepiej sprawdzi się włóczka bawełniana lub akrylowa. Ponadto potrzebne będzie wypełnienie. Można kupić specjalne wypełnienie silikonowe do maskotek lub skorzystać z wypełniania znajdującego się w starej poduszce. Na koniec trzeba wspomnieć o niezbędnych narzędziach jakimi są szydełka o różnej grubości, nożyczki, igły do wełny oraz szpilki. W przypadku niektórych zabawek przydatne mogą okazać się również bezpieczne oczy i noski do maskotek.

Wzory na maskotki

W internecie można znaleźć ogromną ilość wzorów na szydełkowane maskotki. Można je skopiować dokładnie lub wprowadzić zmiany. Już po kilkukrotnym wykonaniu maskotki z wzoru przychodzi ochota na wykonanie własnych projektów. Bardzo szybko można rozpracować metodę wykonania poszczególnych elementów oraz ich modyfikacji. Stąd też barwne i milutkie maskotki wykonane ręcznie są zawsze jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne.

Maskotki ręcznie wykonywane cieszą się coraz większą popularnością. Jak można się przekonać materiały i narzędzia niezbędne do ich wykonania nie należą do kosztownych za to gotowe wyroby sprzedawane są w całkiem przyzwoitych cenach. Jeśli więc posiadasz trochę umiejętności rękodzielniczych a do tego masz czas na stworzenie kilku maskotek – spróbuj, bardzo możliwe, że będzie to dla Ciebie sposób na dorobienie kilku dodatkowych złotówek.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem Liloppi zajmującym się sprzedażą wełny, włóczek i akcesorów dziewiarskich