New Pop Festival po raz drugi

Druga edycja New Pop Festival odbędzie się w Białymstoku na dziedzińcu Pałacu Branickich (13-14 lipca). Już wiadomo, że podczas festiwalu wystąpią Kortez, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan i Mery Spolsky. Partnerem głównym wydarzenia jest Miasto Białystok.    

Po ubiegłorocznym sukcesie debiutu, w tym roku New Pop Festival ponownie zawita do Białegostoku. W ramach tej dwudniowej imprezy kulturalnej na białostoczan w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach będzie czekać mnóstwo atrakcji, m.in. koncerty gwiazd muzyki alternatywnej, spotkania z artystami i warsztaty twórcze, strefy aktywnego wypoczynku i chilloutu oraz zajęcia dla najmłodszych.

– New Pop Festival w 2018 roku spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem mieszkańców Białegostoku i turystów odwiedzających nasze miasto – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Jest to jedno z tych wydarzeń, które z powodzeniem promują Białystok. Takie imprezy kulturalne warto wspierać i warto w nich uczestniczyć.

Wśród artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu będzie m.in. mistrz współczesnej ballady – Kortez, energetycznie i funkowo grający Łąki Łan i oryginalnie ujmujący melancholię w tanecznych przebojach Fisz Emade Tworzywo. W tym gronie pojawi się też Mery Spolsky ze swoim jednoosobowym porywającym spektaklem muzycznym.

Organizatorem New Pop Festival jest Agora, partnerem głównym – Miasto Białystok, partnerem – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie festiwalu.

Agnieszka Błachowska (UMwB)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.