Nowy teledysk w Pałacu Branickich. Wywiad z Ewą Szlachcic

Ewa Szlachcic to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i aktorka. Całym sercem białostoczanka. Jej ciepły charakterystyczny głos sprawił, że odniosła sukces w programie „Voice of Poland”, zostając pierwszym debiutantem fonograficznym w historii tego popularnego show.

Niedawno w Białymstoku nagrywała teledysk do nowej piosenki „Wracam”. Przy okazji planu zdjęciowego w Pałacu Branickich zapytałyśmy ją o związek z Białymstokiem i historię opowiedzianą w klipie.

Teledysk do piosenki „Wracam” kręcony był w Białymstoku. Chyba lubi tu Pani wracać?

Białystok zawsze był ogromnym wsparciem moich działań artystycznych. Tak też jest i tym razem, gdyż teledysk powstaje dzięki wsparciu Miasta i białostockich artystów.
Często pojawiam się muzycznie w Białymstoku, zwłaszcza gdy jest potrzeba wsparcia jakiejś akcji charytatywnej. Nasze miasto jest pełne ludzi o wielkim sercu i cieszę się, kiedy mogę wspomóc ich działania. Nie wiem czy czuję się jakbym „wracała” do Białegostoku… Z racji wykonywanego zawodu łatwiej jest mi mieszkać w Warszawie, ale moje miejsce to cały czas Białystok.

O czym są piosenka i teledysk? To spójna historia?

Piosenka to ponadczasowa historia związku między dwojgiem ludzi, opowiedziana z kobiecej perspektywy. Tekst piosenki jest pełen metafor uruchamiających wyobraźnię i taki też będzie teledysk. Zaufałam całkowicie wizji reżyserki, która wyczarowała nieoczywisty, bajkowy obraz.

Kto odpowiada za taką bajkową realizację klipu? Jak się pracowało na planie, który miał miejsce na terenie Pałacu Branickich? To wdzięczna scenografia?

Reżyserką klipu jest Anna Powierża, a odpowiada za niego ekipa 4Movie, którą kieruje. Praca na planie była ogromną przyjemnością, wiedziałam, że jestem w profesjonalnych rękach i całą produkcję tworzą niesamowicie utalentowane osoby z wielką pasją do tego co robią. Pałac Branickich zachwyca swoją architekturą i był bardzo mocnym punktem decydującym o scenariuszu teledysku. Tydzień przed zdjęciami przyjechałam wraz z Anią obejrzeć Pałac i widząc zachwyt w jej oczach wiedziałam, że jest to idealne miejsce do przedstawienia tej historii.

Czy piosenka to zapowiedź nowej płyty?

Tak, materiał na płytę jest już gotowy i singiel „Wracam” zapowiada nowy album.

Jak się mieszka w Warszawie? Dzięki częstym wizytom w Białymstoku nie tęskni Pani za nim zbyt mocno?

Właściwie to czuję się mieszkanką dwóch miast 🙂 Choć na co dzień „stacjonuję” w Warszawie, to w Białymstoku jestem bardzo często i… nadal mam tu swój pokój!