Stwórz designerskie dodatki do domu

Urządzanie własnego mieszkania to ogromna przyjemność, jednak też bardzo duży wydatek, w końcu ciekawe akcesoria potrafią kosztować fortunę. Na szczęście wiele dodatków oraz mebli można stworzyć samodzielnie, wykorzystując do tego tanie materiały, często pochodzące z recyklingu.

DIY – zrób to sam

W internecie można znaleźć wiele ciekawych pomysłów na dodatki DIY, czyli wykonane samodzielnie. Idea ta narodziła się już wiele lat temu, jednak dopiero stosunkowo niedawno stała się popularna. Wiele elementów wykorzystywanych do dekoracji mieszkania można szybko zrobić z niedrogich materiałów, nie trzeba mieć do tego specjalnych umiejętności.

Nietuzinkowe meble

Jeżeli zależy nam na ciekawym, designerskim oświetleniu w salonie, możemy stworzyć kompozycję składającą się z kabli zakończonych żarówką, które kosztują w sklepie zaledwie kilkanaście złotych. Należy podczepić je do kostki elektrycznej a następnie, z pomocą haczyków, poprzyczepiać w równych odstępach na suficie. Ozdobą takiej kompozycji mogą też być ciekawe żarówki w różnych kolorach. Również stolik do salonu można wykonać samodzielnie, wystarczą do tego materiały z recyklingu oraz kreatywność. Na aukcjach internetowych sprzedawane są za grosze wielkie szpile po kablach, wykonane z drewnianego tworzywa. Taka szpulę wystarczy pomalować na wybrany kolor i będzie gotowa do ustawienia w salonie. W podobny sposób można wykorzystać drewniane palety, ustawione jedna na drugiej.

Pasjonaci DIY chętnie wykorzystują też drewniane skrzynie po warzywach, z których można wyczarować wiele ciekawych dodatków. Skrzynie można przytwierdzić do ściany i wykorzystać do przechowywania książek, bibelotów lub prezentacji kwiatów. Wystarczy pomalować ją na wybrany kolor i ciekawy dodatek za grosze gotowy. W podobny sposób można wykorzystać szuflady pochodzące ze starych mebli, najlepiej krytych grubą politurą. Szafy w stylu PRL wracają obecnie do łask, dlatego taki dodatek będzie prezentować się niezwykle interesująco. Swoją kreatywność możemy też pokazać w trakcie renowacji starych mebli, szczególnie tych pochodzących z czasów PRL. Na aukcjach internetowych znajdziemy wiele ciekawych komód i szafek, które można pomalować na ciekawe kolory i postawić w sypialni czy salonie.

Dodatki do domu

W salonie warto zagospodarować jak najwięcej miejsca do przechowywania dokumentów czy innych przedmiotów. W tym celu doskonale sprawdzą się kolorowe pudełka wykonane metodą DIY. Wystarczy kupić niedrogie kartony, następnie okleić je wybranym papierem. Taki dodatek stworzymy w niecałą godzinę, a efekt z pewnością nas zadowoli. Samodzielnie można też wykonać designerski podnóżek, w którym znajdzie się też miejsce do przechowywania. Wystarczy zakupić metalową skrzynkę po napojach, kawałek deski i gąbki do wypełnienia oraz materiał. Do deski przyklejamy gąbkę, obcinamy brzegi, a następnie naciągamy na niej materiał i przyczepiamy od spodu z pomocą zszywacza tapicerskiego. Z kolei w przedpokoju, w okół lustra umieszczonego na ścianie, można porozstawiać kolorowe lampiony na sznurku, przyczepiając je do ściany z pomocą niewielkich gwoździków.

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą http://czakos.pl/ – hurtownią i importerem artykułów dekoracyjnych.

Warning: file_get_contents(http://www.linkedin.com/countserv/count/share?url=http%3A%2F%2Fwww.kobiecybialystok.pl%2Fstworz-designerskie-dodatki-do-domu%2F&format=json): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /wp-content/themes/ideaweb/template-parts/social-media.php on line 30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.