3 pomysły na prezenty z okazji chrztu

Chrzest to pierwsza ważna uroczystość w życiu małego człowieka. Z tego powodu zasługuje na wyjątkową oprawę. Choć obdarowywany niewiele z tego dnia zapamięta, prezenty w postaci jubilerskich wyborów zostaną z nim na całe życie. To doskonały pomysł na elegancki i spersonalizowany upominek.

Zastanawiasz się, jaki prezent na chrzest kupić? Nawet jeżeli wręczasz kopertę z pieniędzmi, warto pomyśleć dodatkowo o spersonalizowanym upominku. W tej roli doskonale sprawdzą się wyroby jubilerskie, w tym biżuteria. Ale nie tylko. Popularne stały się srebrne smoczki, łyżeczki czy obrazki, które będą odpowiednie dla dziewczynki i chłopca.

Co kupić na chrzest?

Nasza lista pomoże Ci przeanalizować obecne trendy. Potraktuj ją jako inspirację w poszukiwaniu upominku na chrzest. Poniższe propozycje będą dobre zarówno dla rodziców chrzestnych, jak również pozostałych gości, którzy będą uczestniczyli w tej uroczystości.

Biżuteria

To wciąż najpopularniejszy wybór jubilerski, po który sięgają dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz przyjaciele rodziny. Wybór kolczyków czy łańcuszka jest dobrym pomysłem, jeżeli zależy Ci na trwałym upominku o wartości sentymentalnej. Dodatkowo jego wartość podnosi spersonalizowany grawer. Taką opcję udostępnia większość jubilerów, którzy w swojej ofercie posiadają prezenty na chrzest.  

Ze względu na niewielkie rozmiary dziecięcej biżuterii, grawer zazwyczaj jest zwięzły. Może być nim data wydarzenia, dedykacja, sentencja. Jeżeli zależy Ci na tym, aby umieścić więcej treści wybierz dekoracyjne pudełko. Ciekawą opcją jest opakowanie z dekoracyjną blaszką od wewnętrznej strony, po otworzeniu oczom ukazuje się wygrawerowany tekst wiersza czy modlitwy z osobistą dedykacja i życzeniami.


Smoczek, grzechotka, buciki ze srebra lub złota

Dzieciństwo często kojarzy się z gadżetami i drobnymi uspokajaczami, które towarzyszą maluchowi od pierwszych chwil życia. Wraz z wiekiem przemijają, odchodzą w zapomnienie, stają się jedynie mglistym wspomnieniem. Jeżeli chcesz, aby chrzczony malucha otrzymał pamiątkę, która nierozerwalnie będzie mu przypominała beztroskie dzieciństwo wybierz srebrny smoczek lub grzechotkę. Wiele sklepów jubilerskich poszerza ofertę tego typu upominków, ponieważ są one oryginalne i często wybierane zamiast wyrobów o charakterze sakralnym. Dlatego możesz zdecydować się też na małe łyżeczki czy buciki. Tego typu prezenty na chrzest także mają opcję grawera, a dodatkowo możliwość oznaczenia daty i godziny narodzin.

Obrazki

Srebrne obrazki to kolejna z propozycji, które mogą rozważyć rodzice chrzestni oraz inni goście zaproszeni na uroczystość. Zaletą tego typu produktów jest ich uniwersalny charakter — neutralna kolorystyka i tematyka religijna sprawiają, że efektownie będą prezentowały się na nocnym stoliku lub na ścianie przy łóżeczku malucha. Mogą towarzyszyć mu przez całe życie i przypominać chrzest oraz osoby, które świętowały ten dzień razem z nim. Kupując aluminiowy obrazek pokryty srebrną warstwą u dobrego jubilera możesz być pewien jego trwałości. Produkt powinien zostać pokryty ochronnym lakierem, aby zachować blask na długie lata. Do wyboru pozostaje wiele obrazków o tematyce sakralnej, dla malucha doskonałym wyborem będą aniołki, popularne są też wizerunki świętej rodziny.

Prezenty na chrzest powinny być przede wszystkim trwałe. Wybieraj upominki, które sprawią radość dorastającemu dziecku i będę mu towarzyszyć przez całe życie. Biżuteria to jedna z opcji, która jest nie tylko elegancką pamiątką, ale także opłacalną inwestycją.

Tekst powstał przy współpracy ze sklepem oferującym biżuterię, w tym również produkty na prezent z okazji chrztu – Marko.pl