3 powody, dla których warto pić herbatę

Ulubiona herbata towarzyszy nam przez cały rok. Kusi wyjątkowymi walorami smakowymi, a dzięki przyprawowym dodatkom – przyjemnie rozgrzewającym działaniem. Co jeszcze może nam zaoferować filiżanka herbaty? Poznaj 3 powody, dla których warto pić ją każdego dnia.

1. Cenne właściwości kryjące się w filiżance herbaty

Czy wiesz, że herbata należy do najbardziej wartościowych produktów spożywczych? Jest ona bogatym źródłem składników o właściwościach przeciwutleniających, czyli polifenoli. Te przeciwutleniacze wymiatają z organizmu wolne rodniki. Mogą również: zmniejszać ryzyko rozwoju różnego rodzaju chorób (np. cukrzycy typu 2) oraz wspomagać wydolność fizyczną. 

Najlepiej przebadanym rodzajem pod kątem właściwości jest herbata zielona. Mimo że staje się coraz bardziej popularna, wciąż na naszych stołach częściej gości herbata czarna. Aby cieszyć się pełnią korzystnych właściwości kryjących się w filiżance herbaty, warto zwrócić uwagę nie tylko na odmianę, ale przede wszystkim na jakość. Zarówno początkującym, jak i zaawansowanym herbaciarzom polecamy wizyty w specjalistycznych sklepach z herbatami. 

2. Dodatkowa porcja nawodnienia organizmu

Nadal spotykasz się ze stwierdzeniem, że herbata odwadnia organizm? To wciąż najczęściej powielany mit dotyczący jej picia. Herbata nie odwadnia, ale nawadnia – pomaga dostarczyć do organizmu odpowiednią ilość płynów. 

Wiosną i latem wręcz automatycznie sięgamy po kolejną szklankę wody. Natomiast jesienią i zimą chęć wypijania zwykłej wody jest zdecydowanie mniejsza. Aby dobrze nawadniać ciało również podczas zimnych dni, warto między posiłkami wypijać filiżankę herbaty. 

Picie herbaty to prosty, a zarazem smaczny sposób na całoroczne nawodnienie organizmu. 

3. Przyjemny rytuał dostępny dla każdego 

Po zabieganym, nerwowym dniu wreszcie masz chwilę dla siebie. Przygotowujesz w kuchni herbatę i podajesz ją samej sobie w ulubionej filiżance z zestawu. Siadasz w miękkim fotelu, popijając przyrządzony napar i zaczyna dziać się magia. Odzyskujesz wewnętrzny spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zmęczenie i niepokój zastępuje odprężenie fizyczne i psychiczne.

Filiżanka herbaty może stać się częścią przyjemnego rytuału wieczorową porą i o poranku. Przyjemnością z jej wypijania warto dzielić się z najbliższymi, np. przygotowując nastrojowe domowe spotkanie przy herbacie. By delektowanie się naparem i wspólnym towarzystwem stało się jeszcze wspanialsze, warto serwować herbatę, wybierając eleganckie zestawy filiżanek z porcelany.

Dlaczego warto pić herbatę – podsumowanie

Herbata kusi atrakcyjnymi walorami smakowymi i subtelnie rozgrzewającym działaniem. Ale do zaoferowania ma znacznie więcej. Dzięki niej można w prosty sposób:

  • wzbogacić dietę o wartościowe źródło polifenoli,
  • skutecznie ugasić pragnienie i nawodnić organizm,
  • stworzyć odprężający rytuał dla siebie i swoich bliskich.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu internetowego porcelanaonline.pl, oferującego filiżanki z porcelany w jakości premium. Dzięki serwisom do herbaty cenionych marek uatrakcyjnisz spotkania i wprowadzisz do domowych pieleszy elegancję o nieprzemijającej wartości.