Spotkanie z medalistką

Natalia Maliszewska z Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia Białystok zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy w węgierskim Debreczynie na dystansie 500 m w short tracku. Dziś (28 stycznia) doskonałego wyniku w międzynarodowej rywalizacji pogratulował zawodniczce zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Natalia Maliszewska jeszcze w tym roku stanie przed szansą wywalczenia tytułu mistrzyni świata. To będzie już za dwa miesiące (13-15 marca) w Seulu. Wcześniej powalczy w Pucharze Świata w Dreźnie (7-9 lutego) i Dordrechcie (14-16 lutego).

Zwycięstwo w Debreczynie to kolejny medal mistrzostw Europy Natalii Maliszewskiej. W ubiegłym roku zdobyła złoty medal w biegu na 500 m, a siedem lat temu brązowy w sztafecie na tym samym dystansie. Natalia Maliszewska zaczęła uprawiać short track w 2007 r. W sezonie 2012/2013 zadebiutowała w Pucharze Świata. W 2018 r. wystartowała w igrzyskach olimpijskich zajmując 11 pozycję na 500 m. W tym samym roku została wicemistrzynią świata, też na dystansie 500 m, zdobywając pierwszy w historii Polski medal tej imprezy. W listopadzie 2018 r. w Calgary, jako pierwsza Polka, zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 m. W lutym 2019 r. zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2018/2019 na dystansie 500 m.

– Gratuluję sukcesów sportowych i życzę kolejnych historycznych osiągnięć. Jesteśmy wszyscy dumni z tego, że białostoczanka jest tak wybitnym sportowcem – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. 

W spotkaniu, które odbyło się we wtorek (28 stycznia) w Pałacyku Gościnnym, zwyciężczyni towarzyszyła jej trenerka Urszula Kamińska, a także siostra – Patrycja Maliszewska. Obie siostry – wraz z Wojciechem Nowickim – zostały laureatkami rozstrzygniętego w ubiegłym tygodniu konkursu na Białostockich Ambasadorów Sportu. Poprzez swoje wyniki sportowe, obecność na arenach międzynarodowych oraz liczne sukcesy promują Białystok w kraju i za granicą.

Patrycja Maliszewska jest także utytułowaną zawodniczką Łyżwiarskiego Klubu Sportowego Juvenia – czołową polską zawodniczką w short tracku, sześciokrotną medalistką mistrzostw Europy. To także mistrzyni Europy z Dordrecht (2015 r.), dwukrotna olimpijka, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski.

Eliza Bilewicz-Roszkowska 

 

Za:  www.bialystok.pl