5 najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych wśród kobiet

Poprawa jędrności i kondycji skóry, a także redukcja przebarwień i modelowanie konturu to najbardziej pożądane efekty zabiegów. Kobiety mimo dużej ilości ofert w szczególności upodobały sobie kilka niezwykle skutecznych, które wykonują regularnie. Dzięki temu zachowują młody wygląd i dobre samopoczucie, bez względu na wiek.

Najpopularniejszy zabieg to botoks

Toksyna botulinowa nazwana potocznie botoksem ma za zadanie blokować połączenia mięśniowo-nerwowe, co powoduje rozluźnianie mięśni. Uzyskany efekt to brak możliwości kurczenia się, przez co skóra jest wygładzona i wyprostowane są zmarszczki mimiczne. Najczęściej zabieg ten wykonywany jest w celu likwidacji zagłębień na twarzy m.in. poprzecznych czołowych, kurzych łapek, czy tych pojawiających się pomiędzy brwiami. Toksynę wstrzykuje się w wybrane miejsca, bez znieczulenia (możliwy mały siniak), a  działanie pozostaje przez około 4 miesiące.

Mezoterapia jako drugi najpopularniejszy zabieg

Zabieg mezoterapii polega na wykonywaniu serii nakłuć, dzięki którym wprowadza się preparat z odpowiednimi substancjami (witaminy, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne). Dostarczanie produktów bezpośrednio do skóry właściwej pobudza mechanizmy odpowiedzialne za regenerację. Do osiągnięcia dobrych efektów wystarczy jeden zabieg, który wykonuje się bez znieczulenia. Zalecany dla osób z problemami wiotczenia, suchości, odwodnienia i powstających drobnych zmarszczek.

Często wybierany kwas hialuronowy

Substancja nazywana kwasem hialuronowym jest naturalnie wytwarzana w skórze. Jej zadanie to utrzymywanie skóry sprężystej i jędrnej. Niestety z wiekiem skóra traci część produkcji kwasu, dlatego też  naskórek wiotczeje. Aby poprawiać objętość i wypełnić zmarszczki stosuje się wstrzykiwanie w odpowiednie miejsca kwasu hialuronowego. Dzięki temu można poprawić opadające kąciki ust, ich wielkość, kształt, a także wymodelować kontur, spłaszczyć bruzdy na twarzy, szyi czy dekolcie. Efekty utrzymują się wiele miesięcy a samo przeprowadzenie ostrzykiwań następuje po zastosowaniu znieczulenia miejscowego.

Ciekawy zabieg COSMELAN

Problemy z przebarwieniami, zmarszczkami, nieregularnym wydzielaniem sebum czy nierównym kolorycie są już możliwe do likwidacji. Dzięki dwuetapowemu zabiegowi COSMELAN polegającemu na nakładaniu w gabinecie kosmetycznym maski z substancji depigmentacyjnych, pacjent wysyłany jest do domu i po określonej liczbie godzin zmywa produkty. Następnie terapia podtrzymywana jest poprzez nakładanie specjalnego kremu codziennie w domu klienta i regularna obserwacja przez lekarza prowadzącego. W ciągu kilku dni skóra zaczyna się łuszczyć i jest zaczerwieniona, jednak po miesiącu widać ostateczne rezultaty.

Nici liftingujące jako najlepszy zabieg modelujący

Tradycyjny lifting zyskał alternatywę w postaci nici, które to są wykonane z kwasu polimlekowego i glikolowego. Wprowadza się je przy znieczuleniu miejscowym pod skórę. Mikrostożki, obrastające tkanką, napinają i modelują owal twarzy, podnoszą policzki i czoło, a także poprawiają kształt łuków brwiowych. Efekt wykonanego zabiegu utrzymuje się do momentu ich rozpuszczenia, czyli około 2 lat.

Artykuł powstał we współpracy z idylla-studio.pl