5 powodów, dla których warto kupować gotowe firany

Tanie firany metrażowe czy nieco droższe firany gotowe ? Które wybrać ? Decyzja zależy od wielu zmiennych: zasobności portfela, efektu aranżacyjnego jaki chcemy uzyskać, a nawet ilości czasu, jaki możemy poświęcić na pielęgnację firan. Firany gotowe na pewno mają kilka zalet, których nie mają firany w metrażu. Poznaj je, zanim podejmiesz decyzję o zakupie.

1. Łatwość zakładania firanki

Bez żmudnego zakładania, zaszywania zakładek i marnowania czasu na ich równomierne rozłożenie. Gotową firanę zakłada się w kilka sekund (jeśli jest parta o tunel czy szelki) bądź kilka minut jeśli mamy karnisz starego typu i firanę zapinamy na żabki. Tak czy siak, jest to proces o wiele krótszy i prostszy niż zakładanie firany metrażowej bez wszytej taśmy marszczącej.

2. Wiedza na temat tego, jak firana będzie wyglądać

Marzyłaś o pięknej dekoracji okiennej a wyszło „tak sobie”? To niestety często się zdarza. Wizję firan jaką stworzymy sobie w głowie, niekoniecznie uda się zrealizować. Czasem okazuje się również, że materiał inaczej się układa niż to przewidywał projekt. Im niższe są nasze umiejętności krawieckie, tym jednocześnie większe szanse, że szyta firana nie do końca będzie idealna. Gotowe firany to pewność ostatecznego efektu. Mamy zdjęcie gotowego projektu i wiadomo, jak firana będzie się zachowywać po zawieszeniu. Nie ma też rozczarowania wynikającego z tego, że pomysł odbiega od rzeczywistości – to co zobaczysz w sklepie na zdjęciu będziesz mieć później na oknie.

3. Pełna jasność tego ile kosztuje firana

Przy zakupie firan na metry, do ceny podstawowej firany, doliczyć trzeba również ewentualne materiały dodatkowe (np. taśmę marszczącą), nici a przede wszystkim koszt pracy osoby, która firanę będzie obszywać. Nie ma tu znaczenia czy będzie to krawcowa, z którą rozliczysz się za metry firany czy ty – twój czas też jest cenny. Dopiero podliczenie tych wszystkich elementów pozwala prawidłowo ocenić, ile kosztuje firanka. W przypadku gotowych firan jest inaczej tu cena jest podana od razu i od samego początku wiadomo jaka jest cena gotowej firany. Jeśli potrzebujesz kilku firan do pokoju, wystarczy dodać kwotę kolejnych zakupów, bez ukrytych kosztów i dodatków i bez kosztów pracy własnej.

4. Oszczędność czasu na szyciu firany

Jeśli jesteśmy przy pracy własnej, to warto zwrócić uwagę na kolejną zaletę gotowej firany – oszczędność czasu. Bez szukania krawcowej, bez biegania do zakładu krawieckiego czy samodzielnego siedzenia nad maszyną. Firana jest gotowa do założenia w zasadzie od razu (co najwyżej wymaga szybkiego namoczenia by odeszły zagniecenia powstałe podczas transporu). A czas jak wiadomo, to pieniądz.

5. Awangardowe, nietypowe, odważne aranżacje firan

Gotowe firany to bardzo wiele różnych form – również nieszablonowych. Dedykowane konkretnym stylom (np. firany folkowe bądź firany rustykalne), pomieszczeniom (np. firany do kuchni czy firany do pokoju dziecięcego), czy tworzące całościowe kompozycje z zasłonami. Gotowe firany często zdobione są lambrekinami, przeszyciami, szarfami, draperiami. Oczywiście, taką firankę można też uszyć samemu bądź zlecić jej uszycie i mieć pewność niepowtarzalności wzoru, ale często koszt zaprojektowania i uszycia na zamówienie tak bogatej dekoracji będzie znacznie wyższy niż zakup gotowego rozwiązania.

Firany do pokoju i salonu – gotowe lub na metry, nowoczesne i ekskluzywne wzory, tanie polskie firany w sklepie internetowym https://firaneo.pl/firany-do-salonu