7 sekretów efektywnego ojcostwa. Warsztaty.

W dniach 26 – 28 września odbędą się w Białymstoku warsztaty „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. Te nietypowe zajęcia dla ojców i matek organizuje Białostocka Akademia Rodziny we współpracy z Tato.Net.
Niniejsze wydarzenie skierowane jest do mężczyzn, którzy chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stać się bohaterami dla swoich dzieci. Spotkanie zawiera również wspólny moduł dla małżeństw, podczas którego kobiety dowiedzą się jak wspierać mężów w byciu efektywnymi ojcami.Z raportu Journal of Marriage and Family wynika, że dzieci z rodzin zaangażowanych ojców mają lepszą samoocenę, są mniej podatne na presję rówieśników, są wrażliwsze, mają bardziej rozwiniętą empatię oraz lepiej radzą sobie w szkole, a gdy dorosną  – na rynku pracy. Warsztaty mają na celu rozwijanie umiejętności rodzicielskich oraz odbudowywanie prawidłowych relacji w rodzinach. Program nawiązuje do badań socjologicznych Kena Canfielda zawartych m.in. w książce “Serce ojca”.

Podczas warsztatów dowiesz się jak:

  • utrzymywać równowagę na linii życie rodzinne – praca zawodowa,
  • rozpoznać silne i słabe strony swojego ojcostwa,
  • wykorzystać umiejętności przydatne do wzmocnienia więzi z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju,
  • stworzyć i wdrożyć  praktyczny plan działania dla taty,
  • zobaczyć jak inni mężczyźni radzą sobie w roli ojca – będziesz miał okazję wymienić doświadczenia w męskim gronie i tworzyć środowisko aktywnych i zaangażowanych  ojców, a żona wraz z innymi kobietami przyjrzy się bliżej różnym formom wspierania i odkrywania ojcostwa.

Data:1 dzień (piątek, 26.09.2014) 18.00 – 21.00  – sesja dla ojców i matek poświęcona wyzwaniom ojcostwa oraz praca w małych grupach na temat: „Jak żona może pomóc mężowi być lepszym ojcem?”.

2 dzień (sobota, 27.09.2014) 9.00 – 18.00 – sesja dla ojców.

3 dzień (niedziela, 28.09.2014) 9.00 – 13.00 – sesja dla ojców.

Miejsce: Białystok, ul.Jurowiecka 56, Centrum Edukacji Ordo

Warsztaty poprowadzi licencjonowany trener Tato.Net

Wstęp: koszt uczestnictwa (w tym przerwy kawowe, catering, materiały dydaktyczne i inne pomoce) za 3 dni wraz z obecnością żon w piątek: 145 zł.

Zapisy: rezerwacja miejsca następuje po wypełnieniu formularza oraz dokonaniu zaliczki w wysokości 45 zł.