Alicja po drugiej stronie lustra – Teatr PAPAHEMA


fot. UCK

Teatr PAPAHEMA, Fundacja UwB i Uniwersyteckie Centrum Kultury zapraszają 8 i 9 czerwca na spektakl „Alicja po drugiej stronie lustra” na podstawie książki Lewisa Carrolla.

Data:

8 czerwca (sobota), godz. 17.00
9 czerwca (niedziela), godz. 12.00

Widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

Przekład: Jolanta Kozak
Adaptacja i reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, lalki, video: Mateusz Mirowski
Muzyka: Piotr Klimek
Kostiumy: Adam Królikowski
Tekst piosenki: Magda Żarnecka

Obsada:
Paulina Moś – Alicja
Helena Radzikowska – Lilia, Czarna Królowa, Szczere Kocisko, Owca, Suseł
Paweł Rutkowski – Fiołek, Biała Królowa, Muszka-Wydmuszka, Trala-Bim, Kapelusznik
Mateusz Trzmiel – Stokrotka, Pan Gąsienica, Wańka-Wstańka, Trala-Bum, Królik

Spektakl rekomendowany dla dzieci od 7. roku życia.

Bezpłatne wejściówki można rezerwować od 8 maja pod adresem: rezerwacje@uwb.edu.pl.
Prosimy podać imię i nazwisko oraz datę spektaklu. Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwie wejściówki. Rezerwacja jest ważna po otrzymaniu potwierdzenia.
(Przesłanie maila traktujemy jako wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych – w celu rezerwacji miejsca oraz kontaktu.)

Pokazy spektaklu realizowane są w ramach Programu Rezydencji Teatralnych 2019 dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białystok.