Baseny z piłeczkami – zaskocz swoje dziecko

Nie wiesz jaki prezent kupić swojemu maluchowi na dzień dziecka? Wszystkie pomysły zostały wyczerpane? Twoja pociecha uwielbia zabawę, ale niekoniecznie musi to być elektronika i gry komputerowe? Mamy świetną propozycję dla Ciebie! Basenik z piłeczkami to idealny prezent na zbliżający się dzień dziecka. Alternatywa dla tradycyjnego basenu z wodą zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród wielu rodziców. Nie wszyscy jednak wiedzą, czym jest taki suchy basenik. My natomiast gwarantujemy, że taki prezent przyniesie wiele radości Twojemu maluchowi, który nie będzie chciał z niego wychodzić. Mało tego, możesz go nawet rozłożyć w domu bez obaw, że rozleje się woda, czy rozsypie piasek. Czym jest basenik z piłeczkami? Jakie ma zalety? Z czego się go robi?

(Suche baseny z piłeczkami – https://misioohandmade.pl/suche-baseny-z-pileczkami/)

Baseny z piłeczkami – co to jest?

Baseny z piłeczkami można zobaczyć w wielu miejscach, ale rzadko, który rodzić zwraca na nie uwagę. Wydają się być dość pospolitą zabawką, jednak niewielu z nich będzie potrafiło opisać ją dokładnie. Baseny te są świetną alternatywą dla przydomowych baseników z wodą dla dzieci. Można je wykorzystać w podobnym sposób, choć różnica polega głównie w wyglądzie i sposobie ich wypełnienia.

Baseny z piłeczkami można zobaczyć między innymi w wesołych miasteczkach. To właśnie tam maluchy uwielbiają wskakiwać do nich, aby potarzać się w różnokolorowych kuleczkach. Zazwyczaj są one w jaskrawych barwach, aby dodatkowo stymulować rozwój wzroku dzieci. W ofercie wielu sklepów można również znaleźć modele domowe. Co to oznacza? Takie baseny z piłeczkami są mniejsze, choć i tak wymagają dużej wolnej przestrzeni, aby je rozłożyć. Przeważnie do zestawu dołączany jest zestaw kolorowych kuleczek. Jedyne co trzeba zrobić to tylko go rozłożyć i je wsypać do środka.

Baseny z piłeczkami – z czego są zrobione?

Baseny z piłeczkami produkuje się ze specjalnej pianki, która charakteryzuje się tym, że jest miękka. Dodatkowo jest ona niezwykle elastyczna i łatwo się odkształca. Oznacza to, że można taki basen z piłeczkami złożyć na dłuższy czas i wsadzić do pojemnika. Po wyjęciu i rozłożeniu bardzo szybko wróci do pierwotnego wyglądu. Na piankę nakłada się także przyjemny w dotyku pokrowiec, który dodatkowo wyposażony jest w zamek błyskawiczny montowany od środka. Dzięki temu można go szybko zdjąć, wyprać i ponownie założyć, gdy dziecko go ubrudzi.

Baseny z piłeczkami to bezpieczna zabawka dla dzieci w każdym wieku. Spód, czyli potocznie nazywana podłoga, jest stworzona z dwucentymetrowej pianki, która świetnie amortyzuje i izoluje. Ścianki to grubość około pięciu centymetrów, a dodatkowo dzięki swojej elastyczności dopasowują się do ciała dziecka. Podczas upadku jest ono odpowiednio chronione. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej baseny można bez problemu dopasowywać do aranżacji wnętrza, co stanowi ich duży atut.

Baseny z piłeczkami – czy warto i od jakiego wieku?

Baseny z piłeczkami są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Już niemowlaki mogą się w nich bawić, należy jednak odpowiednio dobrać model i rozmiar. Dla najmłodszych poleca się baseniki, które nie mają ścianek, a ilość kuleczek jest znikoma. W ten sposób można cały czas mieć na oku malucha i widzieć co robi. W przypadku starszaków wybiera się większe modele z większą ilością różnokolorowych kuleczek.

Baseny z piłeczkami to świetna alternatywa dla tradycyjnych basenów wypełnianych wodą. Dzięki nim maluchy mogą choć przez chwilę poczuć się jak na pływalni. Takie zabawki są dodatkowo w pełni bezpieczne, a my gwarantujemy, że kupując ją swojemu dziecku, sprawisz mu ogromną radość.