Bursztyn — poznaj tajemnice niezwykłej biżuterii

Biżuteria z bursztynem zdecydowanie należy do ponadczasowych, uniwersalnych ozdób, które zawsze są na topie. Dodaje stylizacjom wyrazistości i charakteru, jednocześnie podkreślając urodę noszącej ją osoby. Jednak nie tylko w kwestii wizualnej sprawdza się doskonale. Działa również lecznicze cuda, o czym już za chwilę się przekonasz!

Bursztyn zarówno dla mamy, jak i córki

Biżuteria z bursztynem to doskonała ozdoba dla kobiety w każdym wieku. W takich e-sklepach, jak np. https://sklep.amber-ring.pl znajdziesz wiele motywów, zarówno tych klasycznych, jak i niezwykle oryginalnych. Biżuteria z serduszkiem i skrzydełkami wypełni miłością każdy Twój dzień, bursztynowe słoniki codziennie będą czuwać nad Twoim szczęściem, a delikatne kwiatuszki i motylki przywołają najpiękniejsze wiosenne wspomnienia. Jeśli wolisz klasyczne wzory, Twoje oczy z pewnością ucieszą uniwersalne łezki, owale czy podłużne markizy.

Właściwości bursztynu, o których nie wiedziałeś

Aspekt wizualny biżuterii odgrywa ogromne znaczenie. Rodzaj tworzywa, kolor, kształt i zgodność z codziennymi stylizacjami decydują o wyborze ozdoby. W przypadku biżuterii z bursztynu dla niejednej osoby może być dużym zdziwieniem fakt, że noszenie jej przy sobie przynosi także wiele korzyści zdrowotnych. W tych kamieniach znajdziesz kwas bursztynowy, który znacząco może wpłynąć na Twoje samopoczucie, tworząc silną barierę przed wszelkimi infekcjami. Bursztyn oczyści cały Twój organizm, pomoże zwalczyć astmę, bóle reumatyczne i problemy związane z tarczycą oraz zadziała regenerująco.

Bursztyn jako symbol sukcesu

Każdy kamień ma swoje znaczenie, pomaga w określonych dziedzinach i jest Aniołem Stróżem dla noszącej go osoby. Biżuteria z bursztynem będzie Twoim symbolem sukcesu. Pomoże w skupieniu się podczas medytacji i zagłębieniu w nią. Będzie także bezkonkurencyjna w kwestii ochrony przed negatywną energią i skutecznie ją oczyści.

Jak powstaje bursztyn?

Czas powstawania bursztynu jest niewyobrażalnie długi – wynosił co najmniej 50 milionów lat. Las bursztynowy znajdował się na półwyspie, którego nazwa dziś brzmi Fennoskandia. Żywica drzew, które rosły w bursztynowym lesie, w wyniku naturalnych procesów przekształciła się w późniejszym czasie w bursztyn bałtycki. Dostawały się do niej niewielkie cząstki roślin, ściółki leśnej, a także drobne zwierzęta, sprawiając, że każdy najdrobniejszy fragment jest unikatowy. Współcześnie ten niezwykły surowiec wykorzystuje się do tworzenia oryginalnej biżuterii.