„Ciąża pod opieką diagnosty i farmaceuty” – akcja dla mam w Alfa Centrum #BEZPŁATNE

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki studenckie organizacje Młoda Farmacja i Kreatywny Diagnosta Laboratoryjny wraz z Alfa Centrum organizują dwudniowe spotkania konsultacyjne skierowane do przyszłych rodziców – zarówno do tych, którzy dopiero planują powiększenie rodziny, jak tez do tych już oczekujących dziecka. Konsultacje odbędą się w sobotę 21 maja i niedzielę 22 maja.

Głównym celem wydarzenia jest odpowiedź na nurtujące młodych rodziców pytania związane z ciążą kobiety oraz zmianami jakie mają nastąpić w codziennym funkcjonowaniu rodziny. Na placu przy restauracji Sphinx ustawione zostaną stanowiska specjalistów, na których klienci będą mogli uzyskać porady położnych, ginekologa, farmaceuty, dietetyka czy dermatologa. Dowiedzą się m.in. jakich leków nie należy stosować w trakcie ciąży, jak zaplanować dietę, która najlepiej będzie służyć młodej mamie i dziecku, jak radzić sobie ze zmianami skórnymi czy rozstępami, jakie ćwiczenia wykonywać w ciąży.

Będzie też można dokonać pomiaru stężenia glukozy, ciśnienia tętniczego czy analizy składu ciała. Kobiety nauczą się samodzielnie badać piersi, by w przyszłości móc jak najszybciej zareagować w przypadku pojawienia się zagrożenia zdrowia. Na wszystkich zainteresowanych będą czekać symulator ciąży oraz modele rozwoju prawidłowej ciąży.

Dla maluszków przygotowany zostanie specjalny kącik, na którym będą kolorować rysunki o tematyce farmaceutycznej, sporządzać tajemnicze mieszanki, a studentki kosmetologii z organizacji Innowacyjny Kosmetolog wykonają kolorowe malowanki na buźkach dzieci.

Data: 21 i 22 maja od 12:00 do 18:00.

Miejsce: Alfa Centrum, ul Świętojańska, Białystok

Porady udzielane będą bezpłatnie.