Czym są standardy i procesy CI/CD?

Wdrożenie dobrego oprogramowania to dopiero pierwszy krok w kierunku optymalizacji procesów biznesowych. Aby w pełni wykorzystać potencjał oprogramowania, potrzebne są określone zasady i zestawy dobrych praktyk, takich jak Continuous Integration oraz Continuous Delivery. Warto je wprowadzić, także w przypadku projektów prowadzonych w oparciu o Platformę Salesforce.

Salesforce, czyli najpopularniejsza platforma CRM na świecie

Salesforce CRM jest obecnie najbardziej popularnym na świecie oprogramowaniem dla biznesu. Dlatego coraz więcej projektów w branży IT tworzy się właśnie w oparciu o tę platformę. W pracy zespołu deweloperów nierzadko pojawiają się chaos i komplikacje, choćby wynikające z podziału obowiązków i przenoszenia fragmentów projektu ze środowiska testowego na produkcję.

Continuous Integration oraz Continuous Delivery – zbiór dobrych praktyk

Rozwiązaniem, które powinno zapobiec takiemu „bałaganowi” są dobre praktyki w postaci Continuous Integration oraz Continuous Delivery. Na polskim rynku rozwiązanie to proponuje m.in. firma Craftware (https://craftware.pl/) – platynowy partner Salesforce. CI/CD porządkują pracę nad projektami, usprawniają rozwój oprogramowania i ułatwiają zarządzanie kolejnymi wersjami produktu.

Wymierne korzyści

Korzyści z wdrożenia takiego modelu są wymierne. Jedna z nich to oszczędność czasu i pieniędzy, bo w ramach tego samego budżetu można pozwolić sobie na więcej. Nie bez znaczenia pozostaje także zadowolenie samych pracowników, którzy wykonują swoje zadania wydajniej i nie są skłonni do odchodzenia z firmy. Standardy w ramach CI/CD przyspieszają wdrożenia produktów i pomagają na szeroką skalę stosować automatyzację, co przekłada się na mniejszą liczbę błędów.

CI/CD już dziś w Twoim biznesie

Aby zaimplementować Continuous Integration oraz Continuous Delivery we własnym biznesie, wystarczy zwrócić się o pomoc do doświadczonego dostawcy oprogramowania, który ponadto zajmuje się także jego utrzymaniem i rozwojem. Więcej na temat dobrych praktyk spod znaku CI/CD można przeczytać pod adresem: https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/utrzymanie-i-rozwoj-salesforce/continuous-integration-continuous-delivery/.